افزایش انرژی جسمی با رعایت نکات ساده

افزایش انرژی جسمی 10

افزایش انرژی جسمی . ما به عنوان انسان، فقط موجودات جسمی و احساسی نیستیم … بلکه موجوداتی روحانی هستیم. ما باید از هر سه مؤلفه خود مراقبت کنیم، تعادل را تمرین کنیم تا از موهبت‌های زندگی به‌طور کامل لذت ببریم. در زیر فهرستی از ده روش ساده برای افزایش انرژی جسمی در حال حاضر، برقراری تعادل و یافتن شادی و آرامش در میان سرعت شلوغ جهان وجود دارد.

نفس کشیدن

شاید احمقانه به نظر برسد اما همین نفس کشیدن می‌تواند به افزایش انرژی جسمی کمک کند. نفس ما زندگی ماست، اما وقتی استرس داریم یا عجله می‌کنیم، غیر معمول نیست که تنفس کم عمق داشته باشیم و سلول‌ها از اکسیژن گران‌بها محروم شوند. همین حالا لحظه‌ای وقت بگذارید و یک نفس عمیق بکشید و اکسیژن را از طریق بینی وارد کنید و تمام سموم خارج شده را بیرون دهید. هر نفس بدن ما را تمیز کرده و سلول‌های ما را تغذیه می‌کند.

افزایش انرژی جسمی 1

هوای تازه

در تمام طول روز و هر روز! هوای تازه و در گردش … بوی درختان، صدای پرندگان و برگ‌ها، آفتاب و… ریتم‌های زیستی ما به این عناصر بستگی دارد. هر کس می‌تواند برای چند دقیقه بیرون از کار، پیاده‌روی یا حتی به سادگی باز کردن یک پنجره وقت بگذارد. این عمل ساده ما را به محیط اطراف خود متصل می‌کند، به ما یادآوری می‌کند که همه ما بخشی از یک کل بزرگ‌تر هستیم، انرژی ما را بازیابی می‌کند و به ما کمک می‌کند تا الگوی خواب سالم و منظم را برقرار و حفظ کنیم و به افزایش انرژی جسمی کمک می‌کند.

چگونه افکار منفی را از بین ببریم
کلیک کن ببین

افزایش انرژی جسمی 2

خود را در اولویت قرار دهید

آیا این خودخواهانه است؟ اصلاً! قرار دادن خود در اولویت به این معنی نیست که به دیگران بی توجه هستید. این بدان معناست که شما از خود و سلامتی خود مراقبت می‌کنید
بدون سلامتی شخصی، نمی‌توانیم بهترین انرژی مثبت خود را برای تمام کارهایی که داریم انجام دهیم. گاهی نه گفتن مشکلی نیست، هر چند وقت یک بار امتحان کنید، به جای تماس تلفنی حمام گرم بگیرید و ابتدا نیازهای خود را برطرف کنید. وقتی استراحت می‌کنیم (ذهن و جسم) می‌توانیم یک‌بار دیگر به‌عنوان یک جنگجو به کار خود سر بزنیم تا به اطرافیانمان کمک کنیم و به شیوه‌ای مثبت کمک کنیم.
حتی در پرتلاطم‌ترین روزها، همه ما می‌توانیم چند دقیقه برای مراقبه پیدا کنیم. به خودتان اجازه دهید همه جا ساکت باشد، حتی اگر فقط برای چند دقیقه فعالیت خود را از ذهن خود دور کنید می‌توانید افزایش انرژی جسمی خود را توسعه دهید. حتی اینگونه قدر خواهید بود تمرین افزایش اعتماد به نفس در مقابل دیگران را هم داشته باشیم.

15 نکته یادگیری زبان بدن و کاربرد زبان بدن در زندگی
کلیک کن ببین

آب بیشتری بنوشید

بدن ما در درجه اول از آب ساخته شده است! این ماده حیاتی بدن ما را تمیز می‌کند، مواد مغذی را به سلول‌های ما منتقل می‌کند، به ما انرژی می‌دهد و خلاصه تمام زندگی! هنگامی که از خواب بیدار می شوید، نوشیدن آب را شروع کرده و در طول روز برای افزایش انرژی و سلامتی نوشیدن آب را شروع می کنید.

افزایش انرژی جسمی 3

بیشتر سبز بخورید

رنگ سبز رنگ زندگی است و زندگی از خورشید! سبز رنگ کلروفیل است که درواقع جز سبز رنگ گیاهان است که درواقع مظهر ناملموسی از انرژی خورشید است.
زندگی ما بسیار ارزشمند است و آنچه برای خوردن نیاز هست به‌وفور برای ما طراحی شده است. سبزیجات سبز رنگ، گیاهان، سبزیجات دریایی و غیره به شکل خام آن‌ها مواد قلیایی هستند که برای حفظ تعادل PH مناسب بدن ما حیاتی هستند. غذاهای فرآوری شده، مواد شیمیایی، داروها، سموم محیطی، الکل، گوشت، برخی غلات و مواد مصنوعی همه اسیدی هستند؛ بنابراین خون خود را انواع سبزیجات سبز رنگ خالص نگه دارید … پشیمان نخواهید شد!

8 مکمل برای عضله سازی بانوان
کلیک کن ببین

افزایش انرژی جسمی 4

دراز بکشید، برقصید، حرکت و بازی کنید

همه ما می‌دانیم که ورزش برای رفاه حال ما ضروری است، اما غالباً ورزش کردن را بسیار دشوار کرده‌ایم و بهانه‌های مختلفی برای آن می‌تراشیم. به راحتی می‌توانید پیاده‌روی کنید با دوستانتان، همسرتان و یا فرزندانتان. از قوانین فرار کنید و هر کاری که باعث شود شما احساس خوشبختی و آزادی کنید انجام دهید.
اگر از سالن بدنسازی، ماشین آلات و دمبل لذت می‌برید … دنبال آن بروید! پیاده‌روی کنید، برقصید، یوگا و تای چی تمرین کنید حتی می‌توانید از یک درخت بالا بروید. چه اشکالی دارد؟! باعث افزایش انرژی جسمی شما می‌شود. مهم نیست که چه کاری انجام می‌دهید، به شرطی که باعث شود احساس خوبی داشته باشید آن را انجام دهید.

افزایش انرژی جسمی 5

لبخند

ثابت شده است که وقتی ما لبخند می‌زنیم و می‌خندیم … ما درواقع شیمی بدن خود را تغییر می‌دهیم! آن را در طول روز امتحان کنید. خودتان، هنگام مکالمه تلفنی، پیام کوتاه یا نوشتن پیام، بدون دلیل لبخند بزنید. نه تنها باعث می‌شود احساس خوبی داشته باشید، بلکه فردی که منتظر دریافت آن است نیز از این لبخند بهره خواهد برد.

14 نکته برای پیشگیری از ویروس کرونا
کلیک کن ببین

افزایش انرژی جسمی 6

از شر چیزها خلاص شوید

گاهی لازم است برای افزایش انرژی جسمی از پیش‌پاافتاده‌ترین کارها شروع کنید. از شر چیزهایی که نمی‌خواهید راحت شوید. آن‌ها را بفروشید و یا ببخشید. فقط چیزهایی را نگه دارید که نیاز دارید و یا برای شما بار احساسی دارند.
با کیف پول خود شروع کنید. چند کارت ویزیت دارید که به آن‌ها نیاز ندارید؟ و یا چند کارت بانکی دارید که از آن‌ها استفاده‌ای نمی‌کنید.
اگر وقت اضافه دارید به سراغ کمد وسایل خود و یا حتی اتاق خود بروید. وقتی فضای شخصی خود را آزاد می‌کنید از احساس آزادی لذت ببرید … این در زندگی شما در بسیاری از سطوح نفوذ می‌کند.

افزایش انرژی جسمی 7

دیسکانکنت شوید (اتصال خود را قطع کنید)

متاسفانه ما در عصر ارتباطات زندگی می‌کنیم. همه جا پر شده از امواج الکترومغناطیسی، اشعه uv و اشعه‌های مادون‌قرمز و امواج صوتی و …
گاهی فرکانس این امواج این‌قدر زیاد است که می‌توانید حتی آن‌ها را حس کنید و آن‌ها را گوش دهید! شاید از این قسمت ناراحت شوید و نتوانید آن را تحمل کنید ولی سعی کنید هر از چند گاهی با فضای مجازی و مودم و اینترنت و این قبیل وسایل الکترونیکی خداحافظی کنید.
ولی خب بد نیست برای آرامش خودمان هم که شده هر از چند گاهی با این ابزارهای ارتباط جمعی خداحافظی کنیم.

توصیه های روانشناسی برای زندگی بهتر
کلیک کن ببین

افزایش انرژی جسمی 8

تصور کنید

شاید احمقانه به نظر برسد ولی قوه تخیل ما زمینه‌ساز بسیاری از اختراعات است. با تخیل خود یک دنیای رؤیایی ایجاد کنید. مداد رنگی، کارهای دستی، اسباب بازی و سرگرمی و… این‌ها همه ابزار تخیل هستند که می‌توانند برای افزایش انرژی جسمی ما مفید باشند.
گاهی لازم است کودک درون خود را به کودک بیرون تبدیل کنید و کمی شادی کنید و کارهای بچه‌گانه انجام دهید این می‌تواند برای نشاط شما بسیار مهیج باشد.

افزایش انرژی جسمی 9
جمع‌بندی و نتیجه‌گیری

در این مقاله در مورد راه‌های افزایش نیاز جسمی صحبت کردیم. نیازهای جسمی و روحی گاهی رابطه تنگاتنگی باهم دارند و اینکه لازم است باهم پاسخ داده شوند. روش‌هایی که در بالا اشاره شد انواع مختلفی از راه‌ها است که می‌توانید علاوه بر جسم، روح خود را نیز تغذیه کنید و آن را تقویت کنید.
شروع کنید! بسیار ساده است! گاهی با یک شاخه گل، یک کتاب موردعلاقه، یک غذای جدید و یا یک حرکت ورزشی می‌توانید انرژی ازدست‌رفته روح و جسم خود را بازیابی نمایید.

81 / 100
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.