تفاوت روانشناسی مثبت گرا با مثبت اندیشی

تفاوت روانشناسی مثبت گرا با مثبت اندیشی 1

تفاوت روانشناسی مثبت گرا با مثبت اندیشی یکی از مواردی است که شاید در مسائل روانشناسی بسیار مطرح باشد. در این مقاله با شما همراه هستیم تا در مورد تفاوت روانشناسی مثبت گرا با مثبت اندیشی بیشتر بدانیم و بتوانیم ابعاد این دو را بررسی کرده و راهکارهایی برای یک زندگی بهتر ارائه دهیم.

تفاوت روانشناسی مثبت گرا با مثبت اندیشی 2

آیا روانشناسی مثبت گرا همان مثبت اندیشی است؟

وقت افراد در مورد ابعاد شادی مربوط به روانشناسی مثبت‌گرا صحبت می‌کنند، درواقع آن‌ها در حال صحبت در مورد تفکر مثبت، تأییدهای مثبت و مثبت اندیشی صحبت می‌کنند.
شاید برخی افراد شاخه روانشناسی مثبت‌گرا و مثبت اندیشی را با خودفریبی اشتباه بگیرند. این افراد معمولاً اعتقاد دارند تکنیک‌های مبتنی بر عمل از تکنیک‌های فکر درمانی بهتر می‌تواند جوابگو باشد.
درک تمایز بین این دو، نه تنها برای سطح مدیریت استرس، بلکه برای سلامتی، خوشبختی و رضایت از زندگی مهم است.

تفاوت روانشناسی مثبت گرا با مثبت اندیشی 3

تفکر مثبت راهی برای مدیریت تنش‌های روانی

تفکر مثبت می‌تواند راهی خارق‌العاده برای تسکین استرس باشد. این می‌تواند شامل تمرکز آگاهانه بر مزایای یک موقعیت باشد نه اشکالات آن، یا تمرکز به‌دوراز رویدادهای منفی. این می‌تواند شامل یک تلاش آگاهانه برای عقب‌نشینی از تمرکز روی نکات منفی در زندگی باشد. این شامل خوش‌بینی و سپاسگزاری و پشتیبانی باشد و می‌تواند شامل تأییدهای مثبت و همچنین تلاشی مصمم برای جلوگیری از شکایت باشد.

ترس از صحبت کردن و 6 راه مقابله با آن
کلیک کن ببین

تفاوت روانشناسی مثبت گرا با مثبت اندیشی 4

خود مدیریتی کاربردی

تفکر مثبت تا حد زیادی مبتنی بر روش‌های شناختی (مبتنی بر فکر) برای دستیابی به ذهنی مثبت‌تر است، با این درک که وقتی مثبت‌تر می‌اندیشیم، احساس بهتری پیدا می‌کنیم و از یک مکان قوی‌تر و کاربردی‌تر خود را مدیریت می‌کنیم.
رفتاری انعطاف‌پذیرتر با مثبت اندیشی
مثبت اندیشی روشی است که خودمان را به رفتار بهتر و انعطاف‌پذیری بیشتر می‌رسانیم، نه اینکه رفتارمان را در قالب یک ذهنیت متفاوت انجام دهیم. مثبت اندیشی از بسیاری جهات می‌تواند به کاهش استرس کمک کند.

تفاوت روانشناسی مثبت گرا با مثبت اندیشی 5

روانشناسی مثبت‌گرا اندکی متفاوت است. این می‌تواند شامل همه این موارد باشد، اما این یک مطالعه علمی است که باعث رشد افراد می‌شود. روانشناسی مثبت می‌تواند به افرادی که بسیار خوب عمل می‌کنند کمک کند و توانایی بالقوه خود را به حداکثر برسانند، همچنین می‌تواند به افرادی که به‌طور منطقی با استرس کنار می‌آیند کمک کند تا افرادی با مقاومت بیشتری نسبت به استرس شوند و از زندگی خود نیز لذت بیشتری ببرند.

نقش تغذیه در تناسب اندام
کلیک کن ببین

تفاوت روانشناسی مثبت گرا با مثبت اندیشی 6

ابعاد تفاوت روانشناسی مثبت گرا با مثبت اندیشی

روانشناسی مثبت‌گرا زمینه وسیعی برای مطالعه است، اما شامل چند مؤلفه اصلی است. در زیر برخی از ایده‌ها و توصیه‌های زمینه روانشناسی مثبت‌گرا، یکی از شاخه‌های علمی برای کاهش استرس، آورده شده است.
قدردانی: نحوه عملکرد آن و نحوه استفاده از آن در زندگی شما.
لذت‌ها: این ممکن است همان چیزی باشد که شما فکر می‌کنید می‌شود یا نمی‌شود، اما می‌تواند به شما کمک کند تا در برابر استرس مقاومت کنید.

تفاوت روانشناسی مثبت گرا با مثبت اندیشی 7

جلب رضایت: این مورد کمی بیشتر از لذت تلاش می‌کنند، آن‌ها به معنای واقعی کلمه می‌توانند زندگی شما را تغییر دهند.
معنی: یافتن معنا در زندگی مهم است. به همین دلیل است.
خوش‌بینی: خوش‌بینی دقیقاً به چه معناست (نه لزوماً آنچه مردم فکر می‌کنند) و چگونه به ما کمک می‌کند؟
16 حوزه زندگی: آیا می‌دانید 16 حوزه از زندگی شما وجود دارد که می‌تواند مورد بررسی قرار گرفته و خوشبختی شما را به حداکثر برساند.

رژیم گیاهخواری سالم چه رژیمی است
کلیک کن ببین

تفاوت روانشناسی مثبت گرا با مثبت اندیشی 8

جمع‌بندی و نتیجه‌گیری

در این نوشتار در مورد تفاوت روانشناسی مثبت گرا با مثبت اندیشی صحبت کردیم. روانشناسی مثبت علمی است در مورد جنبه‌های مثبت زندگی انسان، مانند خوشبختی، رفاه و شکوفایی. این را می‌توان در کلمات بنیان‌گذار آن، مارتین سلیگمن خلاصه کرد، زیرا روانشناسی در مقایسه با پتانسیل‌های آن‌ها، بیشتر از همه بر کاستی‌های افراد تأکید نکرده است. این رویکرد خاص بر روی پتانسیل‌ها متمرکز است. این هدف برای رفع مشکلات نیست، بلکه معطوف به تحقیق در مورد چیزهایی است که به جای آن ارزش زندگی را دارند. به‌طور خلاصه، روانشناسی مثبت مربوط به چگونگی تغییر شکل نیست، به‌عنوان‌مثال، -8 به -2 بلکه به چگونگی رساندن 2+ به 8+ می‌پردازد.

این گرایش در روانشناسی حدود ده سال پیش تأسیس شد و یک رشته درحال‌توسعه سریع است. رسالت آن این است که تحقیقات تجربی محکم را در زمینه‌هایی مانند رفاه، جریان، نقاط قوت شخصی، خِرَد، خلاقیت، سلامت روان‌شناختی و ویژگی‌های گروه‌ها و نهادهای مثبت انجام دهد. با مثبت اندیشی و روانشناسی مثبت گرا می توانید باعث
افزایش انرژی جسمی در خود شوید و بهتر به فعالیت های روزانه خود برسید.

8 مکمل برای عضله سازی بانوان
کلیک کن ببین
83 / 100
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.