تمرین ایکیگای

تمرین ایکیگای 1

چرا هر روز صبح از خواب بیدار می‌شوید؟ رسالت شما در این زندگی چیست؟ در این جهان به دنبال چه هستید؟ تابه‌حال به این سؤالات فکر کرده‌اید؟ تابه‌حال تلاش کرده‌اید که دلیل بودن خود را در این جهان پیدا کنید؟ اگر جواب بله است که باید به شما تبریک گفت چراکه ایکیگای خود را پیدا نموده‌اید؛ اما اگر هنوز رسالت خود را پیدا نکرده‌اید ممکن است زندگی شما دچار آشفتگی و تزلزل شود.
تمرین ایکیگای برای همه باید تبدیل به یک اصل در زندگی شود. همه باید ایکیگای خود را پیدا کنند. در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد ایکیگای بیشتر بدانید.

تمرین ایکیگای 2

ایکیگای چیست

ایکیگای (ee-kee-gah-ee). طبق فرهنگ ژاپنی، همه ما یک ایکیگای، یک “دلیل بودن” یا “راهی برای تحقق زندگی” داریم. ژاپن به خاطر شیوه‌های زندگی که منجر به طول عمر مردم آن می‌شود شناخته می‌شود و به‌طور متوسط به 7/83 سال زندگی می‌رسد. مطالعات قبلی نشان داده است که طول عمر ژاپن با اقدامات رژیم غذایی ارتباط نزدیک دارد. مطالعات جدید در مورد فلسفه ژاپن نشان‌دهنده تحقق زندگی از طریق ikigai به عنوان یک جز، کلید اصلی برای طول عمر است. به نظر می‌رسد که در زندگی چیزهای فراتر از فقط غذا وجود دارد.

ترس از صحبت کردن و 6 راه مقابله با آن
کلیک کن ببین

تمرین ایکیگای 3

چرا ایکیگای مهم است

بسیاری از جامعه شناسان، دانشمندان و روزنامه نگاران درباره مفید بودن و حقیقت موجود در مورد این پدیده خاص تحقیق و فرضیه‌بندی کرده‌اند و به تعدادی نتیجه بسیار جالب رسیده‌اند. یک نظریه خاص این است که ikigai می‌تواند عمر شما را طولانی‌تر و می‌توانید با جهت بیشتر زندگی کنید.

تمرین ایکیگای 4

بیشتر بخوانید : با افسردگی چه کنم

چطور ایکیگای خود را پیدا کنیم

خوشبختانه یک نقشه مفید برای شروع وجود دارد. اولین قدم در روند کار ما، نشستن با یک نسخه خالی از نقشه و پر کردن پرسشنامه است.
حداقل یک ساعت از وقت خود را بدون مزاحمت آزاد کنید، مکانی راحت برای نشستن پیدا کنید و نوشیدنی مورد علاقه خود را حاضر کنید.
ممکن است متوجه شوید برخی از مناطق یا سؤالات از سایر موارد آسان‌تر است. اگر احساس می‌کنید گیرکرده‌اید، کافی است به قسمت دیگری بروید و بعداً به آن بازگردید.

تمرین ایکیگای 5

1_کاری را که دوست دارید انجام دهید

این بخش در مورد کاوش کاری است که دوست دارید انجام دهید، آنچه شما را به وجد می‌آورد.
وقتی قرار است رشته تحصیلی و شغلی را انتخاب کنیم، بی شک به دنبال راحت‌ترین، شناخته شده ترین و مورد تایید ترین شغل می‌رویم. ما این کار را انجام می‌دهیم تا دیگران را راضی کنیم؛ اما این باعث می‌شود از آنچه واقعاً دوست داریم در زندگی انجام دهیم، غافل شویم.
از بچگی دوست داشتید چه کار کنید یا به چه چیزی فکر کنید؟
در اوقات فراغت چه فعالیت‌هایی انجام می‌دهید که باعث خوشحالی شما شود؟

نقش تغذیه در تناسب اندام
کلیک کن ببین

تمرین ایکیگای 6

2_کاری را انجام دهید که در آن مهارت دارید

این قسمت از نقشه، آنچه را که به لطف آموزش یا تجربه آموخته‌اید، شامل می‌شود. مهارت‌های شما همان کاری است که می‌توانید انجام دهید درحالی‌که نقاط قوت شما همان کاری است که از انجام آن لذت می‌برید. ممکن است یکسان باشند، ممکن است متفاوت باشند. اگر گیر کرده‌اید، به این لیست مهارت‌ها و این لیست نقاط قوت نگاهی بیندازید.
مهارت‌ها و نقاط قوت شما چیست؟
مردم از شما برای چه چیزی کمک می‌خواهند؟

تمرین ایکیگای 7

3_کاری انجام دهید که دنیا به آن نیاز دارد

این جنبه از ایکیگای جنبه کاملاً مهمی دارد. این باعث می‌شود تا درباره تأثیری که می‌خواهید روی جامعه خود داشته باشید فکر کنید. به این سؤالات پاسخ دهید.
چه چیزی / چه کسی شما را الهام می‌دهد؟
چه چیزی شما را عصبانی، ناامید می‌کند؟

تمرین ایکیگای 8

4_کاری کنید که بتوانید در ازای آن پول دریافت کنید

این قسمت در واقع بخش آخر تمرین ایکیگای است و در مورد تأمین درامد می‌باشد. سعی کنید به طور گسترده فکر کنید و به سؤالات پاسخ دهید. امکانات خود را بسنجید و یکی از ایده‌ها و توانایی‌ها می‌تواند شغل آینده شما باشد.
چه محصول یا خدمتی می‌توانید بفروشید؟
چه کاری می‌توانستید انجام دهید؟

راز تناسب اندام در بارداری
کلیک کن ببین

فواید استفاده از تمرین ایکیگای

خب تا اینجا فهمیدیم که تمرین ایکیگای به معنای “دلیل زندگی” است. تا دلیل و هدف زندگی مشخص نشود خب ادامه زندگی سخت می‌شود. این مثل این می‌ماند که بدون هیچ برنامه و نقشه‌ای در یک تونل تاریک در حال حرکت هستید و هرلحظه امکان دارد از مسیر منحرف شوید.
حالا اگر قبل از حرکت کردن و پیمودن مسیر خود بدانید که نقشه تونل چیست و امکان دارد راه کمی ناامن باشد خب مشخص است که پیمودن مسیر بسیار دقیق‌تر خواهد بود.

جمع‌بندی و نتیجه‌گیری

می‌توانید از برای تمرین ایکیگای و پیدا کردن ایکیگای خود از پرسشنامه‌های آماده موجود استفاده کنید و آن‌ها را دانلود کنید و به سؤالات آن جواب دهید. سعی کنید حداقل یک ساعت وقت خود را آزاد کنید و به سؤالات جواب دهید.
می‌توانید ایده‌ها و افکار خود را با یک دوست و یا یکی از اعضای خانواده خود در میان بگذارید. شخصی را پیدا کنید که کاملاً به شما گوش فرا دهد، شما را به چالش بکشد و به تفکر شما ارزش اضافه کند.
می‌توانید از یک مربی کسب‌وکار هم کمک بگیرید. یک مربی سؤالات درستی را از شما می‌پرسد تا شما را در مورد کاری که واقعاً می‌خواهید انجام دهید کمک کند تا مراحل بعدی در سفر تغییر شغل خود را تشخیص دهید.

عوارض رژیم اتکینز را می‌شناسید؟!
کلیک کن ببین
87 / 100
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.