راز تناسب اندام در بارداری

راز تناسب اندام در بارداری 10

راز تناسب اندام در بارداری موضوعی است که بیشتر خانم‌های باردار به آن اهمیت می‌دهند و با وجود باردار بودن به دنبال آن هستند. تناسب اندام در بارداری شاید نسبت به زمان‌های دیگر زندگی کمی مشکل‌تر باشد. شما ازیک‌طرف باید خوب غذا بخورید که خودتان و جنین تان سلامت بمانید و از طرفی دیگر باید طوری بخورید که چاق نشوید. از طرفی به دلیل خطراتی که برای جنین هم پیش می‌آید شاید نشود هر ورزشی را انجام داد.
در این مقاله با شما همراه هستیم تا از راز تناسب اندام در بارداری پرده برداریم و بیشتر به آن بپردازیم.

راز تناسب اندام در بارداری 1

مزایای ورزش در بارداری

فواید زیادی برای تمرین در دوران بارداری وجود دارد مانند:
این می‌تواند به کاهش دردهای شایع کمر و دردهای کلی کمک کند.
ورزش در دوران بارداری می‌تواند از افزایش وزن شما جلوگیری کند.
این می‌تواند به بهبود انرژی و خلق‌وخو کمک کند.
به‌طور بالقوه می‌تواند به شما در خواب بهتر کمک کند (که همه ما می‌دانیم هنگام بارداری تقریباً وجود ندارد).
این می‌تواند به شما کمک کند تا یک تجربه زایمان خوب داشته باشید!
یک نکته بسیار مهم که باید به خاطر بسپارید (و تکرار آن را در این مقاله مشاهده خواهید کرد) این است که شما همیشه باید در حین بارداری هر حرکتی را با سرعت خود انجام دهید.
این به معنای اصلاح حرکات در صورت لزوم، استراحت طولانی‌تر یا مکرر، کاهش وزن و انجام تمرینات شدید کمتر با پیشرفت بارداری است.

8 مکمل برای عضله سازی بانوان
کلیک کن ببین

راز تناسب اندام در بارداری 2

در آخر اینکه، ورزش یا تمرین در دوران بارداری به‌طور بالقوه می‌تواند به شما در تسریع روند بهبود کمک کند!
به‌هیچ‌وجه پس از تولد کودک، هیچ زنی در تلاش برای بازگشت به ورزشگاه یا کاهش وزن عجله نمی‌کند؛ که تقریباً کاهش وزن و تناسب اندام سریع غیر ممکن است.
بااین‌حال، اگر بتوانید در طول بارداری در وضعیت نسبتاً خوبی قرار داشته باشید، ممکن است تازه متوجه شوید که وقتی آماده هستید، برگشت بدن شما به قبل از بارداری سریع و راحت‌تر خواهد بود. در ادامه روش‌هایی وجود دارد که می‌توانید با رعایت آن‌ها در طول بارداری در وضعیت مناسبی باشید و بتوانید بعد از تولد کودک خود به سرعت به وزن اولیه خود برگردید.

چگونه در دوران بارداری تناسب اندام داشته باشیم

اکنون‌که به برخی از مزایای آموزش در دوران بارداری پرداخته‌ایم، چگونه می‌توانید آن را اعمال کنید تا در طول بارداری کاملاً مناسب بمانید.

راز تناسب اندام در بارداری 3

_به رژیم غذایی و ولع خوردن توجه کنید

داشتن ولع خوردن در بارداری امری طبیعی است و شاید در بیشتر زنان باردار وجود داشته باشد. آیا اخیراً هوس خوردن چیزهایی را داشته‌اید که بیش‌ازحد معمول بوده است؟!
برای مثال خوردن شیرینی‌جات و یا مواد گوشتی؟! اگر بله بهتر است به پزشک مراجعه کنید و مورد را با او در میان بگذارید. شاید این ولع نتیجه ناکافی بودن برخی مواد و عناصر در بدن شما است. برای مثال کسانی که در بارداری ولع خوردن گوشت دارند احتمالاً بدنشان به کمبود آهن و پروتئین روبه‌رو است.
بنابراین بهتر است میزان مواد غذایی دریافتی روزانه خود را بررسی کنید تا ببینید چه نوع کمبودی دارید؛ و سعی کنید طبق برنامه مواد غذایی خود را کم‌وزیاد کنید که این برای بدن شما بهتر خواهد بود.

نقش تغذیه در تناسب اندام
کلیک کن ببین

راز تناسب اندام در بارداری 4

_تحرک خود را حفظ کنید، به‌سادگی راه رفتن در دوران بارداری

به خاطر داشته باشید که شما نیازی به تمرین روزمره شدید ندارید. هدف در دوران بارداری تحرک و ادامه حرکت است.
اگر احساس خستگی می‌کنید، به پیاده‌روی سریع بروید. اگر احساس سرشار از انرژی می‌کنید، عادت عادی خود را دنبال کنید.

_در دوران بارداری خود را هیدراته نگه دارید

اگر فکر می‌کنید قبل از بارداری آب‌رسانی مهم است، اکنون حتی این مسئله بیشتر هم شده است! به‌طورمعمول، مصرف آب روزانه شما در دوران بارداری افزایش می‌یابد تا به بدن کمک کند تمام مواد مغذی را که مصرف می‌کنید جذب و به نوزاد منتقل کند!

راز تناسب اندام در بارداری 5

اگر میل به خوردن آب ساده ندارید، می‌توانید از میوه‌های تازه و سبزیجات استفاده کنید و آن را طعم دارد کنید و یک نوشیدنی خوشبو و خوشمزه برای خود درست کنید.
گزینه دیگر تهیه اسموتی های خانگی است! این نه تنها عطش را برطرف می‌کند، بلکه راهی آسان و سریع برای دریافت مقدار زیادی از عناصر ریزمغذی (سبزیجات + میوه‌ها) است.

افزایش انرژی جسمی با رعایت نکات ساده
کلیک کن ببین

_ذهن خود را برای خواب بهتر راحت کنید

بارداری می‌تواند احساسات شما را به بازی بگیرد. یک روز می‌خندید، روز دیگر غمگین هستید و روز دیگر در حال نزاع با اطرفیان خود هستید.
سعی کنید به ذهن خود استراحت دهید و اگر خواب تان نمی‌برد (به‌خصوص سه ماهه سوم) تا دقیقه قبل از خواب را یک مدیتیشن انجام دهید تا ذهن شما آرام بگیرد.
می‌توانید از نگرانی‌های خود یک لیست تهیه کنید و آن را کنار بگذارید تا بعداً به آن‌ها فکر کنید.

راز تناسب اندام در بارداری 7

_شکر را محدود کنید

یک راز تناسب اندام در بارداری که درواقع در تمام طول زندگی لازم است رعایت شود کنترل مصرف شکر است. ممکن است در بارداری ولع قابل‌توجهی به مصرف شکر داشته باشید. بااین‌حال، یک مطالعه اخیر نشان داده است که افزایش مصرف قند بر حافظه و هوش کودک شما تأثیر منفی دارد.
این جملات به معنی این نیست که خود را عذاب دهید و از مصرف شیرینی‌جات محروم کنید، بلکه برای مصرف شکر برنامه‌ریزی داشته باشید.

زندگی بهتر با افزایش اعتماد به‌ نفس در مقابل دیگران
کلیک کن ببین

راز تناسب اندام در بارداری 8

می‌توانید ولع مصرف شیرینی‌جات را با شیرینی‌های طبیعی مانند توت خشک شده، میوه خشک شده طبیعی بدون شکر، خرما و شیره آن، کشمش و موارد دیگر جبران کنید. فراموش نکنید که اجازه پزشک را هم در مصرف مواد غذایی داشته باشید.
می توانید به جای خرید بسته‌های بزرگ شیرینی‌جات و کلوچه و دیگر شیرین جات، بسته‌های کوچک آن را تهیه کنید و این‌گونه مصرف خود را مدیریت کنید.

راز تناسب اندام در بارداری 9

جمع‌بندی و نتیجه‌گیری

فعال و پر انرژی ماندن در دوران بارداری همیشه ممکن نیست. خستگی در سه ماهه اول بارداری و تهوع صبحگاهی، همراه با بیماری‌های دیگر که بعداً به وجود می‌آیند – مانند کمر درد – تمرین و انتخاب گزینه‌های سالم را دشوار می‌کند.
بااین‌حال مشخص شده است که حفظ عادات سالم بارداری فواید زیادی دارد. این می‌تواند به شما کمک کند تا زایمان راحت‌تری داشته باشید، به شما کمک کند وزن شما بعد از زایمان سریع‌تر کاهش یابد و در طول بارداری انرژی بیشتری به شما بدهد.

وعده‌های غذایی مفید و مفید برای کودک شما نیز مفید است. یک مطالعه جدید حتی دریافت که وزن به‌دست‌آمده در دوران بارداری می‌تواند بر سلامت قلب و عروق کودک در زندگی تأثیر بگذارد.
بدون شک، سالم ماندن در دوران بارداری نیاز به نظم و انضباط زیادی دارد؛ اما روش‌هایی وجود دارد که برای ایجاد انگیزه برای خوب غذا خوردن و ورزش در طول ماههای طولانی مفید است.
اثرات منفی ورزش در دوران بارداری
اگرچه ورزش در طول بارداری نسبتاً ایمن دیده می‌شود، اما برخی هشدارها وجود دارد که باید در هنگام تحرک و تلاش برای حفظ تناسب اندام در طول بارداری مراقب باشید.
به‌عنوان‌مثال، اگر فکر می‌کنید “بارداری پر خطر” دارید، احتمالاً ورزش شما هنگام تأیید پزشک باید محدود باشد.
علاوه بر این، تمرین با سرعت ملایم‌تر نسبت به هرگونه ورزش شدید مطلوب است. این به این دلیل است که وقتی ورزش می‌کنیم، بدن ما نیاز به جریان خون و اکسیژن بیشتری برای عضله، قلب و ریه‌ها دارد (عضلات سخت کار می‌کنند).
اگر دچار عوارض جانبی مانند بیماری صبحگاهی، دردهای لگنی، کمر درد، تورم و غیره هستید … این‌ها می‌توانند علائم دیگری باشند که لازم است در تمرینات راحت باشید و وقت و انرژی خود را صرف کمک به بدن خود کنید.

چگونه نه گفتن را بیاموزیم
کلیک کن ببین
83 / 100
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.