نحوه ست کردن شال و روسری با مانتو

ست كردن مانتو

شاید در گذشته برای متوجه شدن مد روز و یا دیدن مدل های لباس و یادگیری آموزش ست کردن لباس ها نیاز به رزرو تور استانبول از تهران  و سفر به این کشور را داشتید، اما امروزه با افزایش اطلاعات در فضای مجازی این مشکل حل شده است. ست کردن روسری با مانتو یکی از اصول خوش پوشی و زیبا به نظر رسیدن است. ممکن است صرف کردن هزینه زیاد برای لباس ولی درست استفاده نکردن آن ها منجر به درست دیده نشدن و یا حتی زشت دیده شدن تیپ فرد شود.

ست كردن مانتو

اصول ست كردن رنگ مانتو و شال

یکی از اصول مهم و پایه ای برای این موضوع اطلاع از رنگ پوست و دانستن اینکه چه رنگی به چه مدل پوستی می آید، باشد. مانتوها با رنگ خنثی از محبوبیت بیشتری برخوردارند؛ به طور مثال برای استفاده مانتویی به رنگ سفید برای انتخاب شال یا روسری می توان به سراغ رنگ های آبی، قرمز، سبز و تمامی رنگ های دیگر به جز کرم رفت. گاهی اوقات برای استفاده رنگ مشکی برای مانتو باید شال مناسبی برای پوشیدن در نظر گرفت، رنگ هایی مانند زرشکی و قرمز گزینه خوبی می باشند. در انتخاب شال ست با مانتو مشکی از رنگ های تیره بپرهیزید. اما گزینه آخر رنگ های خنثی طوسی می باشد که از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است. برای ترکیب لباس با این رنگ می توان از تمامی رنگ ها به جز تناژ رنگ قهوه ای استفاده نمود.
دایره رنگ که اصطلاح و مفهومی کاربردی در مقوله ست کردن می باشد به صورت زیر است:
در مرکز دایره 3 رنگ اصلی آبی، زرد و قرمز قرار می گیرد. یک دایره ثانویه در اطراف ساخته می شود که ترکیب رنگ های دو به دوی رنگ های اصلی است. و در دایره نهایی که مورد استفاده برای تکنیک های بعدی است از مخلوط کردن هر یک از رنگ های دایره اول و ثانویه پدید می آید.

10 مدل کفش های کتانی جدید با لباس های و استایل های مختلف
کلیک کن ببین

آموزش ست کردن لباس

استفاده از رنگ‌های مکمل

در دایره رنگ، رنگ های مکمل در مقابل هم قرار گرفته اند و جزو ست های محبوب به شمار نمی رود. برای استفاده رنگ های مکمل می توان از رنگ های روشن هر قالب یا تیره تر امتحان نمود.

استفاده از رنگ های متضاد

استفاده از رنگ های متضاد با کمک از دایره رنگ در بین خانم ها با سن پایین تر و جوان رایج تر و محبوب تر می باشد. استفاده این سبک و مدل به افراد با سن بالاتر توصیه نمی شود.

نکات مهم در ست کردن شال و روسری با مانتو

جدای از همه توصیه ها و مدل ها بعضی نکات و موارد کوچک به بهتر دیده شدن لباس ها و تیپ ها کمک می کند.
§ اولین نکته استفاده رنگ مناسب با تناژ پوست افراد است. افراد با تناژهای سرد بهتر است از رنگ های تیره و سرد استفاده کنند؛ اما افراد با تناژ پوستی گرم بهتر از رنگ های شاد مانند نارنجی استفاده کنند.
§ فراموش نکنید که می توان همواره از دایره برای ست کردن شال و روسری با مانتو خود نیز استفاده کرد.

8 مکمل برای عضله سازی بانوان
کلیک کن ببین

ست کردن لباس

 • رنگ های پاستلی، زیبایی بسیار زیادی در مواقعی که باهم ست می شوند دارند.
  § معمولا دو رنگ به عنوان رنگ هر سال اعلام می شود، که برای ترکیب و استفاده در کنار هم گزینه خوبی محسوب می شود.
  § فراموش نکنید که همه لباس های خود را ساده یا طرح دار انتخاب نکنید.اغلب اوقات در کنار یک جز طرح دار حتما از لباس ساده استفاده کنید.
  § در زمان استفاده یک مانتو یا روسری طرح دار فراموش نکنید که مورد دیگر را از تناژ رنگ های لباس ست دار خودد انتخاب کنید تا جلوه زیباتری داشته باشید.
  § در صورت انتخاب یک رنگ برای استفاده مانتو و روسری از جواهرات و کیف های براق استفاده نکنید. هم چنین به سراغ آرایش هایی با تم ملیح و کم بروید.
  § هنگام شرکت در مجالس رسمی و مهم از مانتوهای ساده و تک رنگ استفاده کنید و برای استفاده روسری یا شال از طرح های شلوغ یا متوسط استفاده کنید.
2 ماشین که روی دستتان نمی‌ماند!
کلیک کن ببین
75 / 100
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.