پرطرفدار ترین فیلم های جنگ جهانی 2

بهترین فیلمهای جنگ جهانی 2

فیلم های جنگ جهانی همواره جذابیت های خاص خود را دارند، از داستان های عاشقانه تا ماموریت های نجات و فداکاری ها را می تواند در این سبک مشاهده کرد، در این مقاله قصد داریم پنج مورد از پرطرفدارترین فیلم های جنگ جهانی را معرفی کنیم که هرکدام ارزش دیدن چند باره را دارند.

نجات سرباز رایان,فیلم های جنگ جهانی دوم

نجات سرباز رایان (save private ryan)

تکمیل کردن این لیست بدون قرار گرفتن فیلمی از استیون اسپیلبرگ تقریبا غیر ممکن است، داستان این فیلم تلاش برای نجات سربازی که سه برادرش در جنگ کشته شده اند را در نبرد معروف نرماندی را نشان می دهد، 25 دقیقه ابتدایی این شاهکار سینمایی حتی فرصت پلک زدن را از بیننده می گیرید.

از جمله بازیگران مطرح این فیلم می توان به تام هنکس، تام سایزمور و مت دیمون اشاره کرد، نجات سرباز رایان در یازده بخش نامزد کسب جایزه اسکار شد که در نهایت عنوان بهترین کارگردانی را به خود اختصاص داد.

فرار بزرگ

فرار بزرگ (The Great Escape)

یکی دیگر از فیلم های جنگ جهانی فرار بزرگ می باشد، همانطور که از نام این فیلم کلاسیک ساخته شده در دهه 60 میلادی پیداست، داستان تراژیک فرار 76 سرباز متفقین در اردوگاه آلمان هاست که با مشکلات و سختی های روبرو می شوند، این فیلم علاوه بر داستان فوق العاده با بازی درخشان جیمز گارنر ، ریچارد آتنبورو و استیو مک کوئین همراه است، فرار بزرگ کاندیدای اسکار بهترین تدوین در سال 1964 بود.

فهرست شیندلر

فهرست شیندلر (schindler’s list)

در حالی که آرزوی هر کارگردانی خلق یک فیلم به یاد ماندنی می باشد، اسپیلبرگ دو شاهکار را فقط در زمینه جنگ جهانی خلق کرده است.

فهرست شیندلر داستان یک تاجر آلمانی است که تلاش می کند از کارگران یهودی کارخانه خود محافظت و زندگی آن ها را نجات دهد، این فیلم پس از نامزد شدن در دوازده بخش مختلف ،موفق به کسب هفت اسکارشد،همچنین هفت جایزه بفتا، سه گلدن گلوب و قرار گرفتن در رتبه هشتم بین صد فیلم برتر تاریخ آمریکا از جمله جوایز و افتخارات این شاهکار اسپیلبرگ می باشد.

دانکرکدانکرک (dunkirk)

دانکرک اولین فیلم کریستوفر نولان براساس رخدادی واقعی است، این فیلم داستان نجات معجزه آسای چند صد هزار سرباز فرانسوی و انگلیسی را در شهر دانکرک شرح می دهد که به عملیات دینامو مشهور است. نولان در این فیلم  که تا به امروز عنوان کوتاه ترین ساخته این کارگردان را یدک می کشد نیز از سبک تصویر برداری منحصر به فرد خود بهره برده است. از جمله بازیگران مطرح دانکرک می توان به فیون وایتهد،کیلین مورفی،تام هاردی و جک لودن اشاره کرد.

از بین هشت بخش اسکار که دانکرک در آن نامزد شد، سه جایزه بهترین تدوین صدا، بهترین تدوین و بهترین میکس صدا به این فیلم اختصاص یافت

تاوانتاوان (Atonement)

این فیلم روایت یک داستان عاشقانه زیبا اما تلخ در آغاز جنگ جهانی است که داستان زندگی فردی به اسم “رویی” را شرح می دهد، پس از آن که خواهر مشوقه رویی آن ها را با یک دیگر می بیند باعث می شود رویی به زندان بی افتد، او که کاملا بی گناه مجبور به تحمل دوران حبس در زندان می شود با شروع جنگ جهانی بین ماندن در زندان و حضور در جبهه جنگ، گزینه دوم را انتخاب کرده، رویی پس از حضور در درگیری های مختلف به  جبهه معروف نرماندی رفته و آخرین روز های حضور اجباری خود را در آن جا می گذارند.

داستان فیلم تاوان برگرفته از رمان زیبای ایان مک‌یوون است که با همین نام تالیف گردیده و در آن  بازیگرانی همچون جیمز مک‌آووی، کیرا نایتلی و بندیکت کامبربچ نقش آفرینی کرده اند.

در فهرست پرطرفدار ترین فیلم های جنگ جهانی می توان سریال های بی نظیر زیادی نیز جای داد که در مقاله ای جداگانه به معرفی آن ها می پردازیم.

82 / 100
دیدگاه شما

یک دیدگاه

  1. محمد گفت:

    من فیلم شیندلر لیست رو دیدم بینظیره این فیلم .همه وجودتو به چالش میکشه

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.