8 مدل ریش کوتاه ویژه و متفاوت برای آقایان

مدل ریش کوتاه

مدل ریش کوتاه، معمولاً می‌تواند به فرد جلوه‌ی هوشمندانه‌تر و متمایزتری می‌دهد اگر که بدانید دقیقاً آن را چطور کوتاه کنید. در اینجا، 8 مدل از بهترین سبک‌های کوتاه کردن ریش را به شما نشان می‌دهیم که انتخاب‌هایی بسیار جذاب، مردانه و ظریف به نظر می‌رسند.

برای بسیاری از مدل ریش‌های کوتاه مختلف، مشکل بتوان گفت که طول مناسب ریش چقدر باید باشد. ولی طبق یک قاعده‌ی کلّی، معمولاً ریش کوتاه نمی‌تواند بیش از 2 الی 3 سانتیمتر زیر چانه باشد. برای آرایش مساوی ریش، ریش‌تراش شما باید روی درجه 4یا 5 تنظیم شده باشد، اگر دیدید که زیاد است، می‌تواند درجه را تا 2 و 3 کم کنید. به هر حال، یادتان باشد که حتّی برای داشتن مدل ریش کوتاه، باید کوتاه کردن ریش را به زمانی موکول کنید که طول ریش کمی بلندتر از حدّ معمول شده باشد و بعد، ریش خود را مرحله به مرحله کوتاه کنید.

 

چطور باید از ریش کوتاه مراقبت کرد؟

نگهداری هر مدل ریش ، از روز اوّل نیاز به مراقبت دارد. همه‌ مدل ریش‌ها به خصوص ریش‌های کوتاه باید روزانه مرتب شوند، چرا که حفظ حالت آن، نیاز به تراشیدن منظم دارد. و البته استفاده از روغن ریش، یکی از ضرورت‌هاست؛ داشتن ریش‌های سالم و زیبا، به مراقبت دائمی و رساندن مواد مغذی به پوست و مو بستگی دارد.

چند مدل ریش کوتاه

  1. مدل ته ریش ساده

یک مدل ریش کوتاه، مناسب برای آقایانی که خط طبیعی ریش آن‌ها به سمت طرفین گونه‌ها کم‌پشت می‌شود. در این مدل، یک خط ریش محو زیر گونه ها به سمت طرفین لب ایجاد شده و دستک‌ها به یک ته‌ریش بزی متصل می‌شود. مدلی مخصوص آقایانی که می‌خواهند ظاهری شیک و درجه یک داشته باشند.

مدل ریش

 

 

  1. مدل ته ریش برجسته

در این مدل ریش کوتاه، ته ریش روی طرفین بالای لب، کمی برجستگی پیدا می‌کند(پرپشت‌تر می‌شود) و بافت ریش ضخیم‌تر به نظر می‌رسد.

مدل ریش

 

  1. ریش کوتاه با دنباله‌ی کمی بلند

مدلی که علیرغم کوتاه بودن، این‌طور به نظر می‌رسد که شما وقت کمی صرف کوتاه کردن آن کرده‌اید. برای ایجاد این ظاهر بامزه، اجازه بدهید ریش‌تان کمی بلند شود، بعد آن را کمی کوتاه کنید ولی نه آنقدر که طول ریش به پوست صورت نزدیک شود.

مدل ریش

 

  1. ته‌ریش بزی برجسته

ریش خود را مدل بزی بلند کنید و باقی آن را بتراشید. نکته‌ی این مدل ریش، داشتن ته ریش کامل صورت است با این تفاوت که قسمت ریش بزی را کمی بیشتر از بقیه‌ی ریش، بلند می‌کنید و اجازه می‌دهید که واقعاً کمی برجسته‌تر از سایر قسمت‌ها به نظر برسد.

مدل ریش

 

  1. ریش بزی تکه تکه

همه‌ی موهای صورت را تا رسیدن به یک ریش بزی بتراشید. موهای زیر لب را نگه دارید و باقی موهای‌ چانه را بتراشید و دو تکّه ریش کمرنگ اطراف چانه باقی بگذارید.

مدل ریش

 

  1. ریش کوتاه با موی کمی بلند

اگر بخواهید ریش‌تان مدلی وحشی و آزاد داشته باشد، خط ریش و طرفین را بتراشید و شکل بدهید و اجازه دهید خطوط بیرونی ریش بلند شوند.

مدل ریش

  1. مدل ریش چانه بلند

ریش در قسمت چانه پرپشت‌تر نگه داشته می‍شود و دستک‌های باریک دارد. می‌توانید سبیل را برای ایجاد تیپ و ظاهر خاص بلند کنید.

مدل ریش

 

  1. ریش پرپشت مدل جدید

مدل عصر جدید که با یک ریش پرپشت، به چهره‌ی شما ظرافتی نرم و یکدست می‌دهد. به جای آن‌که سبیل‌ را به سمت پایین شانه کنید، از کمی واکس حالت‌دهی مو برای فر دادن انتهای آن استفاده کنید و بگذارید فرم سبیل شما، ظاهرتان را کمی خاص و منحصر به فرد کند.

مدل ریش

 

 

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.