متفرقه

60 مدل لباس بندری

مدل لباس بندری

تنوع لباس در کشور ما باعث شده است تا طراحان مد با توجه به نژاد و به لحاظ موقعیت جغرافیایی هر منطقه اقدام به طراحی لباس بکنند. یکی از مناطق بومی در ایران که دارای لباس و پوشش خاص خود میباشد بندر عباس است. این منطقه از ایران دارای لباس های خاصی هستند که در این مطلب به 60 نمونه از مدل لباس بندری اشاره می کنیم. با ما همراه باشید.

مدل لباس بندری زیبا

انواع بهترین مدل لباس بندری در ایران

لباس بندری زری دوزی شده

مردم بندر عباس دارای پوشش مناسب خود هستند که شامل انواع پیراهن، تونیک و شلوارهای کار شده می باشد. این لباس ها که کندوره، اشکم، لباس های چین دار و ساده شلالیمی، آستین فراخ، زری بافی و غیره نام دارند، تن خورهای زیبایی نیز هستند.

لباس بندری به سبک مدرن

لباس های بندری معمول تن پوش هایی هستند که با هنر دست آمیخته اند. بیشتر این لباس ها از طراحی آمیخته با فرهنگ و سنن کشورهای مختلفی چون هند و پاکستان را نیز شامل می شوند.

لباس بندری کندوره

مجموع لباس های بندری با هنر هایی چون سوزن دوزی و زری دوزی طراحی می شوند. هر کدام از این لباس ها طرح و مدل خاص خود را دارند که بسیار زیبا و جذاب نیز می باشند.

مدل لباس بندری شیک

امروزه لباس هایی با سبک بندری در دنیای مد برای خانم هایی که طرفدار زیبایی و همچنین علاقه مند به طرح های سنتی دارند جایگاه خود را باز کرده است. لباس های بندری نمونه های بسیار متنوعی دارد، که با توجه به نوع طرح های سوزن دوزی می توان آنها را انتخاب و خریداری کرد.

لباس بندری زیبا و مجلسی

انتخاب مدل لباس بندری

مدل پیراهن بندری

پوشیدن لباس بندری می تواند نیز یکی از بهترین مواردی باشد که شما به عنوان یک لباس خاص آن را انتخاب می کنید. همینطور گاهی پوشیدن لباس بندری  می تواند تنوعی خاص را به شما دهد، که از آن لذت ببرید.

مدل لباس بندری اصیل

زیرا که گاهی انتخاب و پوشیدن اینگونه لباس ها برای تایم کوتاه و یا گرفتن عکس های هنری با آن حس خاصی را القا می کند. این حس  زیبایی و اصالت خاصی  را از تاریخ و فرهنگ کشورمان را به یادمان می اندازد.

لباس های بندری زیبا و شیک

انتخاب مدل لباس های بندری با توجه به نوع طرح و سلیقه هر فردی متنوع و گسترده است. همینطور انتخاب سبکی از لباس بندری با توجه به نوع طرح و مدل از لحاظ قیمت نیز متفاوت می باشد.

لباس بندری کندوره زنانه

در این مطلب شما با نمونه هایی از انواع مدل لباس بندری آشنا می شوید که می تواند ایده های خوبی را برای انتخاب این تن پوش ها برای شما به ارمغان بیاورد.

لباس بندری به سبک هندی

همینطور اگر برای مدت و تایم کوتاهی می خواهید که از این لباس ها استفاده کنید، بهتر آن است که از مدل های ساده و در حین حال طرح های زیبایی که بر روی آنها از سوزن دوزی و طراحی های زیبا نقش بسته اند را انتخاب نمایید.

لباس بندری با طراحی هندی

همچنین اگر صرفا جهت عکس هنری می خواهید تصاویر جالبی را از لباس های بندری تن خود داشته باشید. پیشنهاد ما به شما این است که از تن پوش هایی با طراحی و مدل اصیل تر برای این کار استفاده کنید.

لباس بندری به رنگ زرد و با طرح تور

 

لباس بندری بلند زنانه

مدل لباس بندری کندوره

لباس بندری کندوره

لباس بندری کندوره یکی از اصیل ترین تن پوش های این منطقه از ایران است، که دارای طرح های بسیار زیبایی می باشد.

لباس کندوره بندری

همه ساله نیز با رشد و تنوع در مدل لباس های بومی و طرح های مختلفی که ارایه می شود،  مدل های آنها نیز گسترده تر و زیباتر می شود.

لباس بندری زری دوزی شده

مدل لباس کندوره نیز شامل انواع طرح های مختلفی هستند. این لباس ها با توجه به نوع هنری که خانم های بندری در آنها به کار برده اند مدل های متنوعی دارند.

لباس بندری کندوره طرح دار

معمولا هر چه نوع مدل لباس کندوره قدیمی تر باشد، طرح های آن نیز پرکار تر می باشد. بیشتر افرادی که دوست دارند تا لباس های محلی و بومی ایران را نیز یکی از تن پوش های خود قرار دهند کندوره را جزو یکی از اصلی ترین لباس ها می دانند.

کندوره زیبای بندری

لباس های کندوره با هر سن و شمایلی در رنگ بندی متنوع وجود دارد، که علاقه مندان به هنر دست و دوخت بومی ایرانی می توانند این لباس ها را انتخاب کنند.

لباس بندری کندوره جذاب

همینطور اگر دوست دارید تا از بهترین نمونه های لباس بندری از جمله کندوره نیز آگاهی پیدا کنید می توانید انواع آن را با توجه به سلیقه تان در این سایت مشاهده کنید.

مدل لباس بندری جدید

لباس بندری با آمیخته ای از مدل های مدرنو کلاسیک

 

مدل های لباس بندری جدید با توجه به الگو و طرح های قدیمی تر کمی متفاوت هستند. اما زمینه و مدل آنها یکی است.

لباس بندری با طرح ساتن

 

زیباترین مدل لباس های جدید بندری  به صورت چین دار، سوزن دوزی و خرج کاری با طرح کم، همینطور در نوع آستین ساده تر ارائه  می شوند.

لباس بندری با جنس مخمل

شما در این مطلب نمونه هایی از این لباس های بندری جدید را می بینید که طرح و چینی که به لباس داده اند نسبت به طرح های قدیمی تر کمتر و ساده تر هستند. همینطور مدل های جدید لباس بندری تقریبا به سبک پیراهن های گشاد امروزی می باشند. نیز تلفیقی از سبک های و طرح های بومی مکزیک، هند و غیره را در لباس های بندری جدید مشاهده می کنید.

لباس بنری با رنگ جذاب

دیگر آنکه لباس های بندری جدید می تواند آمیخته ای از طرح های کلاسیک و مدرن بوده و ترکیب رنگ های فانتزی و به روز جذابیت آنها را بیشتر کرده است.

لباس بندری به سبک جدید

نمونه هایی از بهترین لباس های بندری جدید در مدل های دخترانه و زنانه وجود دارد که می تواند برای مخاطبین و علاقه مندان به هنر و فرهنگ اصیل بومی جذاب و جالب باشند.

لباس بندری جدید و شیک

لباس های بندری چین دار زیبا و گشاد

لباس های گشاد بندری

لباس های بندری چین دار نیز یکی از اصلی ترین لباس های بندری  می باشند. این ملد لباس ها معمولا برای خانم هایی که سن کمی بیشتری دارند بسیار مورد توجه است، زیرا که می توانند در آن راحت باشند.

پیراهن گشاد بندری

همینطور طرح ها و نقش هایی که بر روی لباس های بندری گشاد است نماد زیبایی از فرهنگ و هنر را به مخاطب القا می کند. زیرا که زنان منطقه جنوب کشور با هنر دست خود طرح هایی را برای این لباس ها طراحی و اماده می کنند.

بلوز دامن به سبک بندری

لباس های چین دار معمولا بلند بوده و قد دامن آنها از زیر زانو است. اما گاهی مدل هایی را در اینگونه لباس ها می بینید که کوتاه هستند و بیشتر به سبک مدرن نیز طراحی شده اند.

لباس بندری با دامن گشاد

بیشتر خیاطان و طراحان لباس های بندری آمیخته ای از فرهنگ های اصیل کشورمان که در جنوب کشور رایج است را در مدل تن پوش های این منطقه پیاده و طراحی می کنند. زیرا که بیشتر جذابیت و زیبایی لباس ها و پیراهن های بندری زنانه به خصوص در نوع گشاد و چین دار بستگی به نوع طرح و پرکاری آن است.

پیراهن گشاد بندری

این لباس ها با هنرهایی چون سوزن دوزی، طناب دوزی، سنگ های قیممتی و گلدوزی های اصیل تزیین و دوخته می شوند. در طرح های امروزی تر این سبک لباس های بندری می توان انواع هنر های زیبا و برجسته زنان بندری را مشاهده کرد.

انواع لباس های بندری با مدل دامن گشاد

اغلب لباس های گشاد بندری به این دلیل جذابیت دارد و مورد توجه زنان بندری می باشد، که انها خنک نیز هستند. اغلب لباس های بندری از جنس پارچه های خنک و نرم و سبک انتخاب می شوند تا گرمای طاقت فرسای جنوب قابل تحمل تر شود. در این مطلب نمونه هایی از لباس های گشاد زنان بندری را مشاهده می کنید.

مدل لباس بندری گشاد با طرح زری دوزی

مدل لباس بندری مجلسی

لباس بندری مجلسی

لباس های بندری د رمدل های مجلسی معمولا با انواع سبک ها و طرح های قدیمی و جدید در آمیخته اند. اما اغلب لباس های بندری برای مجلس از طرح های ساده هستند و اینگونه برداشت می شود که دیگر از طرح های پرکار بر روی لباس های مجلسی در تن پوش های زنانه بندری نیست.

پیراهن بندری مجلسی زیبا و به سبک امروزی

اما مدل های اصیل لباس های بندری نیز جایگاه خود را دارند. همینطور این مدل لباس ها را با توجه به تغییرات فرهنگی نمی توان هر جایی پوشید. گرچه در خانواده هایی که هنوز فرهنگ اصیل بومی نقش اساسی را در سنت هایشان دارد پوشیدن این لباس ها علاوه بر آنکه مرسوم است بلکه برای خود منزلت و شانی نیز دارند.

لباس بندری مجلسی زیبا و شیک

لباس بندری های مجلسی امروزه از هنر های تزیینی کمتری برخوردار هستند. همینطور تلفیقی از هنرهای دستی سوزن دوزی با دوخت های مدرن را نیز می توان در آنها دید. همچنین لباس های مجلسی بندری از پارچه هایی با جنس های لطیف تر و رنگ های شادی انتخاب و طراحی می شوند.

لباس بندری مجلسی با یقه چین

از دیگر ویژگیهای لباس ها و پیراهن های مجلسی می توان به انواع شلوار زری دوزی شده، پیراهن های گشاد ساده، آستین های مدل دار و لباس ها و تونیک های ساده در مورد این لباس ها اشاره کرد.

پیراهن های مجلسی محلی بندری

لباس های مجلسی بندری که اغلب کار هنر دست دوزان زنان و طراحان آن منطقه است را می توانید در این مطلب با نمونه هایی از آنها را مشاهده کنید.

مدل لباس بندری مجلسی به رنگ خاص

مدل لباس بندری زنانه

لباس بندری زنانه زیبا

لباس بندری زنانه نیز اغلب به صورت مدل های پیراهن و تونیک می باشند که زنان بندری آنها را گشاد و راحت انتخاب می کنند. به خصوص که زنان کمی مسن تر معمولا لباس های ساده تری را برمی گزینند.

همچنین برای پیراهن های زنانه جنس ها و نوع پارچه هایی که استفاده می شود بسیار با کیفیت و لطیف است. بیشتر زنان بندری مدل پیراهن های خود را از جنس های خنک و راحت بر می گزینند. همینطور نوع طرح هایی که لباس های بندری زنانه امروزی  دارند کمی با لباس های قدیمی فرق دارد. به طوریکه مدل های لباس از طرح و حالت سنتی و اصیل کمی درآمده است و به صورت ساده و کم کار تر ارائه می شود.

مدل لباس مجلسی زنانه بندری

از اصلی ترین مدل لباس های بندری برای زنانن می توان به انواع لباس و پیراهن های و  تن پوش های شلالیمی و گشاد و نیزشلوارهای زری دوزی شده  اشاره کرد که به لحاظ نوع بومی بودنشان بسیار زیبا هستند.

لباس بندری با طرح اسلیمی

همینطور لباس های مدرن بندری زنانه می تواند شامل پیراهن های بلند و ساده که تلفیقی از مدل های قدیمی نیز هستند باشد. شما می توانید نمونه هایی از انواع لباس های بندری زنانه را در مطلب مشاهده کنید.

پیراهن بلند زنانه بندری

مدل لباس بندری دخترانه

لباس بندری مدل دخترانه

لباس های بندری دخترانه نیز شامل پیراهن و تونیک های شیک با پارچه هایی با طرح نو هستند که برای دختران بسیار زیبا هستند. این مدل لباس ها شامل طرح های قدیمی تر نیز می باشند که با توجه به سلیقه و نوع شرایط بومی هر منطقه برای دختران بندری ارائه می شوند.

مدل لباس بندری دخترانه زری دوزی شده

مانور لباس های بندری چه در نوع دخترانه و چه زنانه بیشتر در نوع رنگ بندی و میزان شلوغی و طرح کاری است که بر روی لباس ها دیده می شود. همینطور انتخاب سبک لباس های دخترانه کمی از مدل های قدمی تر فاصله گرفته و مدرن تر می باشد.

بهترین لباس های بندری دخترانه

انواع شلوار های گشاد،  لباس هایی با سبک هندی، و عربی و نیز تلفیقی از مدل های بندری با سایر طرح ها را می توان در مدل لباس های بندری دخترانه دید. همچنین نوع طرح و خرج کاری که بر روی لباس های دخترانه مشاهده می کنید از نوع مدلی که بر روی لباس های بندری زنانه است کمی کتفاوت تر می باشند.

مدل لباس بندری جذاب

در این مطلب با نمونه هایی از چندین مدل لباس دخترانه به سبک قدیم و مدرن آشنا می شوید که می تواند جذاب باشد.

لباس مجلسی بندری دخترانه

مدل شلوار و چادر بندری

مدل شلوار بندری

انواع شلوار های زری دوزی شده و سوزن دوزی شده که با هنر دست است را می توان به این منطقه از کشور اختصاص داد. زیرا این شلوار ها با دنیایی از طرح و رنگ که برگرفته از فرهنگ های مختلف هستند طراحی و دوخته می شوند.

مدل لباس و شلوار بندری زنانه و دخترانه

همینطور چادر و شلوار بندری را می توان با توجه به ناحیه و فرهنگی هر منطقه در جنوب کشور متفاوت دانست. زیرا تفاوت مدل این گونه شلوارها نه تنها نماد زیبایی هستند بلکه نمادی از اصالت هر منطقه زا جنوب کشور را به نمایش نیز می گذارند.

انواع شلوارهای بندری زنانه

 

پیراهن و چادر بندری

مدل های دیگری نیز ار انواع چادر و لباس های بندری وجود دارد که شما می توانید در ادامه آنها را ببینید. امیدواریم از خواندن این مطلب لذت و بهره کافی را برده باشید.

چند نمونه دیگر از انواع لباس های بندری زنانه و دخترانه

پیراهن بندری با طرح اصیل بومی

 

مدل پیراهن بندری با رنگ زیبا

 

لباس بندری بلند زنانه

 

لباس بندری با طرح گل

 

دنیای مد با لباس بندری با طرح سنتی

 

لباس های زیبا در منطقه جنوب کشور

 

مدل پیراهن بندری زری دوزی شده

 

چنانچه تمایل به خواندن و پیگیری مطالب مربوط به مد لباس و پوشاک هستید می توانید مقالات بعدی ما را در سایت مُدسازی دنبال کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *