لباس عقد عروس

عقد عروس

انتخاب و خرید لباس عقد عروس برای بیشتر افراد کاری نسبتاً دشوار است. چون لباس عقد هم مانند لباس عروس از تنوع زیادی برخوردار است از مدل های مجلسی و پرکار گرفته تا انواع کت و دامن و پیراهن های مجلسی در انواع رنگ ها برای هر فرم بدنی وجود دارند؛ که هر خانمی با توجه به شکل ظاهری و همچنین نوع مراسم لباس خود را انتخاب می کند.

لباس عقد عروس

 

برای انتخاب لباس شیک و زیبا در مراسمات عقد و عروسی و نامزدی همواره باید به ویژگی های ظاهری، فرم بدنی و رنگ پوست دقت شود. تنوع در لباس عقد عروس به حدی است که انتخاب را برای خانم ها دشوار کرده است. طرح هایی که در لباس عقد و لباس نامزدی استفاده می شود بسیار شیک و جذاب هستند.

معرفی لباس عقد عروس

در ایران با توجه به تنوع آداب و رسوم و وجود قومیت های مختلف، در نوع پوشش نیز تا حدودی تفاوت وجود دارد؛ و هر فرهنگی با توجه به آداب و رسوم خود لباس عقد عروس را انتخاب می کنند. بیشتر خانم ها ترجیح می دهند از لباس سنتی شهر خود در مراسم عقد حاضر شوند؛ که در ابتدا باید به نوع مراسم و شیوه ی برگزاری آن توجه کرد. در مراسمات مجلسی بیشتر از لباس عقد عروس مجلسی تر استفاده می کنند ولی در مراسمات محضری از مانتو مجلسی و همچنین در مراسمات ساده تراز پیراهن های مجلسی ساده استفاده می کنند.

مدل لباس عروس شیک و جدید
کلیک کن ببین

در تهیه لباس عقد عروس از انواع پارچه ها نظیر تور، گیپور و حریر استفاده می شود که در دو دسته کلی پوشیده و مجلسی طبقه بندی می شود. که پوشیدن هر مدل بسته به سلیقه افراد است. بیشتر مدل های لباس عقد نه آن‌قدر ساده هستند که با لباس مهمان ها تفاوتی نداشته باشد و نه آن‌قدر مجلسی که شبیه به لباس عروس باشند.

لباس عقد عروس

 

رنگ لباس عقد عروس

بهتر است در انتخاب رنگ لباس عقد عروس به رنگ پوست دقت کنید. بیشتر رنگ های انتخابی در لباس عقد روشن است این رنگ ها نظیر نباتی، آبی روشن، صورتی و یاسی است و توصیه می شود از پوشیدن لباس سفید اجتناب کنید. ولی لباس عقد های دیگری از رنگ های تند نظیر قرمز و آبی نیز وجود دارند که جذابیت خاص خود را دارند.

لباس عقد عروس

 

انواع مدل لباس عقد عروس

نوع برگزاری مراسم عقد در انتخاب لباس عقد عروس بسیار تأثیرگذار است. انواع لباس در رنگ های مختلف وجود دارند. که در زیر به نمونه های از آن‌ها اشاره می کنیم.

انواع لباس عروس
کلیک کن ببین

لباس مناسب عقد محضری: در عقدهای محضری بیشتر خانم ها از لباس های پوشیده استفاده می کنند مانند انواع مانتوهای مجلسی در رنگ های سفید، شیری و کرم و یا کت و دامن و کت و شلوار در این موارد استفاده می کنند؛ و یا در نهایت فقط از یک چادر سفید برای خطبه عقد استفاده می کنند.

مدل لباس کوتاه و پرنسسی: در مراسم عقد می توان از انواع پیراهن های کوتاه مجلسی استفاده کرد اگر لباس عروسی شما مدل بلند است می توانید در مراسم عقد لباس کوتاه بپوشید. بیشتر افرادی که ظاهری زیبا و بی نقص دارند این لباس را با کفش های پاشنه بلند ست می کنند که جلوه زیبایی دارد.

مدل لباس عقد عروس بلند: از مدل های این لباس پیراهن های مجلسی و بلند در انواع پرنسسی، پفی، ساده، طرح دار و دنباله‌دار موجود می باشند. اگر مراسم عقد همراه یک سفره عقد شیک اجرا می شود پیشنهاد می شود حتماً از لباس بلند استفاده کنید.

لباس عروس 2019
کلیک کن ببین

لباس عقد عروس

 

 

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.