مدل موی خود را چگونه انتخاب کنیم ؟

مدل مو

زیبایی و زیبا دیده شدن یکی از مسائل مهمی است که هر فرد به آن توجه خاصی دارد. و معمولا انسان ها تمام تلاش خود را می کنند تا هر چه زیباتر یه نظر برسند اما در این بین مسائل زیادی هستند که باعث زیبایی و زیباتر دیده شدن انسان می شوند مسائلی از قبیل زیبایی چشم ها ، مدل بینی،انتخاب نوع لباس، و شاید از مهمترین آن ها می توان به مدل مو اشاره کرد.مدل موی  هر انسان می تواند به خاص بودن و زیباتر به نظر رسیدن او  کمک فراوانی کند. اما انتخاب نوع مدل مو کار ساده و آسانی نیست و قطعا هر فرد برای انتخاب نوع مدل مویش به یک راهنمای کامل و جامع نیاز دارد.

در اینجا ما به شما آموزش می دهیم چگونه مدل موهای خود را با توجه به فرم صورت و سایر عوامل انتخاب کنید.

 

چگونه مدل موهایمان را انتخاب کنیم؟

انتخاب نوع مدل مو به عوامل مختلفی از جمله فرم صورت ،نوع موها  و  نحوه رشد کردن آن ها بستگی دارد.

در ابتدا بهتر است فرم های مختلف صورت را باهم مرور کنیم.

مدل مو

صورت های گرد

به صورتی که پهنا و درازای آن ها هم اندازه باشد اصطلاحا صورت گرد می گویند . برای ای نوع صورت ها حالت موهای مربعی بسیار مناسب خواهد بود. موهای لخت و موهای فر بهتر است کوتاه باشند تا حالت مربعی آن ها حفظ شود. موهایی که بسیار فر هستند و دارای فری همراه با موج هستند بهتر است از قسمت پایین سر نزدیک شوند و موهای کناره صورت کنار گذاشته شوند.

 

صورت های بیضی شکل

صورت های بیضی شکل به صورت هایی گفته می شود که شبیه تخم مرغ بوده و معمولا طول آن ها از عرضشان بیشتر است. داشتن چانه گرد از دیگر نشانه های صورت های بیضی شکل به حساب می آید.

کسانی که این نوع صورت را دارند بهتر است موهای خود را روی پیشانی نریزند چرا که این کار باعث می شود که صورت شما چاق به نظر برسد.

مردانی که دارای این نوع صورت ها هستند بهتر است موهای خود را کوتاه شده نگه دارند اما اگر به موهای بلند علاقه مند هستید بهتر است موها را سمت عقب حالت دهید.

اما خانم هایی که دارای صورت های گرد هستند بهتر است موهای خود را به بالا زده و از پشت آن ها را به صورت دم اسبی ببندند.

اگر فرم صورت شما بیضی شکل و موهای شما نیز فر هستند در این صورت بهتر است همیشه موهای خود را کوتاه نگه دارید در غیر اینصورت به مشکل بر خواهید خورد.

 

صورت های مربعی

در این نوع صورت ها نیز معمولا و به طور تقریبی صورت فرد در طول و عرض اندازه یکسانی دارد و قسمت های کناری فک کمی زاویه دارند.

مردانی که دارای صورت مربعی هستند بهتر است همیشه موهای خود را ساده و کوتاه نگه دارند. از حالتهای دیگر مو در این نوع صورت ها می توان به مدل هایی اشاره کرد که از کناره ها و پشت کوتاه شده و در بالا اندکی طرح دارند.

اگر موهای سرتان جز موهای صاف به حساب می آیند بهتر است موهای خود را دائما کوتاه نگه دارید تا کنترل شما بر روی آن ها بیشتر باشد.

اگر موی سرتان فر است اطراف سرتان را کوتاه نگه داشته و بالای سرتان را چند سانت بلندتر نگه داشته و به آن حالت بدهید.

خانم هایی که دارای صورت مربعی شکل هستند باید مدل موهایشان را به گونه ای حالت دهند که زاویه های صورتشان ملایم تر نشان داده شوند.

مدل موهای گرد و دایره ای شکل برای این خانم ها بسیار مناسب است چرا که این نوع مدل موها زاویه های فک را ملایم تر نشان می دهند. مدل های چتری بلند و موهای پریشان از دیگر مدل هایی هستند که برای خانم هایی که صورت گرد دارند بسیار مناسب هستند.

در کل باید گفت خانم هایی که دارای این نوع صورت ها هستند بهتر است همیشه موهای خود را بلند نگه داشته و موهای کناره صورتشان را همیشه در حالت صاف نگه دارند.

 

مدل مو مجلسی 2019
کلیک کن ببین

صورت های قلبی

صورت های قلبی شکل به صورت هایی می گویند که نوک چانه آن ها تیز بوده و پیشانی و گونه آن ها پهن است و گونه آن ها از صورتشان طول بیشتری دارد.

مردانی که دارای این نوع صورت هستند باید مدل مویی را انتخاب کنند که به جهت عقب و پشت سر مرتب شده باشند.

ریختن موها به سمت عقب حتی اگر موی سرتان بسیار فر یا صاف هست نیز در این حالت ایده بسیار خوبی است. اما اگر موی سرتان بسیار فر و موج دار هست باید مویتان را پف داده و سپس طرح دهید.

اما خانم هایی که دارای صورت های قلبی شکل هستند برای انتخاب مدل موی خود باید دقت فراوانی به خرج دهند.

یکی از مدل موهایی که برای این خانم ها بسیار مناسب است مدل موی چتری است چرا که این مدل به صورت های قلبی فرم بسیار زیبایی می دهد و از بزرگ نشان دادن پیشانی نیز جلوگیری به عمل می آورد.

یکی دیگر از روش هایی که باعث کوچک تر نشان دادن پیشانی خانم ها در این نوع صورتها می شود، پر تر نگه داشتن موهای اطرف گونه ها است.

 

صورت های مستطیلی

این نوع صورت ها بیشتر از اینکه پهن باشند،دراز هستند و خطوط فک ، پیشانی و گونه ها تقریبا مشابه هستند.

اگر ازآن دسته مردانی هستید که از این نوع صورت ها دارید باید به شما گفت که انتخاب های زیادی پیش رو خواهید داشت.

مدل موهای کلاسیک معمولا برای این نوع موها زیاد استفاده می شود که البته بسیار هم انتخاب هوشمندانه ای هستند.

اگر موی سرتان صاف است در این صورت بهتر است اجازه دهید موهای بالای سرتان بلند شوند و آرایشگرتان به آن ها طرح های متفاوتی بدهد.

موهای فر در این گونه صورت ها را باید اندکی بلند نگه داشته و در اطراف صورت نگه دارید. اگر فری موی سرتان به گونه ای است که هیچ طرحی نمی توانید به آن بدهید مدل کوتاه آفریقایی را امتحان کنید.

خانم هایی که دارای صورت های مستطیلی هستند می توانند موهای خود را بلند نگه داشته و انواع طرح ها و مدل ها را امتحان کنند.

 

صورت های الماسی

صورت های الماسی به صورت هایی می گویند که معمولا صورتشان در قسمت گونه اندازه بزرگتری دارد.

چانه تیز و لاغر و پیشانی کوچک ار دیگر نشانه های افراد دارای این صورتها است.

مردانی که دارای صورت های الماسی هستند باید اجازه دهند موهایشان حجم بیشتری به خود بگیرند تا حالت چهره شان متعادل تر شود. در کل برای نوع صورت ها مدل موهای بلندتر بهتر است اما در صورتی که به موهای کوتاه علاقه مندید اجازه دهید موهایتان روی پیشانی تان را بپوشانند در این صورت بسیار جذاب تر به نظر می رسید.

اگر موهایتان صاف است بهتر است اجازه دهید موهای بالای سرتان 5 الی 6 اینچ بلندتر باشند.

اگر موهای فر دارید بگذارید آن ها بلند شوند اما به آن ها حجم ندهید.

یادتان باشد که به هیچ وجه حالت مربعی روی سرتان ایجاد نکنید و تا جایی که می توانید اجازه دهید موهایتان صاف شوند.

 

مدل مو پسرانه جدید ( 50 مدل برتر )
کلیک کن ببین

کدام مدل موها با انواع فرم های صورت سازگار هستند؟

موهای پف دار یکی از مدل هایی است که با همه نوع فرم صورتی هماهنگی دارد. برای این مدل باید باید قسمت بالای موها از قسمت کناری آن ها  کمی بلندتر باشد.

اگر موهای خود را به خوبی اصلاح کرده باشید نیازی به استفاده از ژل ندارید اما در صورت نیاز برای حالت دادن به آن ها از کمی ژل استفاده کنید.

دیگر مدل مویی که با فرم های مختلف صورت هماهنگی دارد مدل موی یک طرفه است در این نوع مدل مو موهای بالای سر خود را که از قبل کمی بلندتر گذاشته ایم به سمت کناره ها حرکت می دهیم.

اگر موهای سرتان صاف از جنس ضخیم یا نازک هستند انتخاب این نوع مدل مو کار بسیار صحیحی است.

 

چگونه موهای خود را تقسیم بندی کنیم؟

برای حالت دادن و آرایش کردن مو لازم است که ابتدا موها را تقسیم بندی کنیم تا کارمان ساده تر شود اما این تقسیم بندی مو را چگونه باید انجام داد با ما همراه باشید تا تقسیم بندی موها را با هم مرور کنیم.

موهای سر را ابتدا باید به پنج قسمت تقسیم کنیم.

1-پشت سر

2-قسمت کناری سمت راست

3-قسمت کناری سمت چپ

4-جلوی سر

5-وسط سر

بعد از تقسیم بندی مو باید از قسمت های بیان شده به ترتیب شروع به آرایش و صاف کردن موها بکنیم. میبینید که پس از تقسیم بندی بسیار کارتان ساده تر می شود.

سپس شروع به حالت دادن موها می کنیم و هر مدلی را که مد نظر است برای موهایتان انتخاب کنید.

 

انواع مدل های مو مردانه

انتخاب مدل موی مردانه یکی از تاثیرگذارترین انتخاب ها برای زیباتر به نظر رسیدن مردهاست . از این رو باید دقت فراوانی به خرج داد در ادامه 10 مدل موی زیبا و محبوب آقایان را به شما معرفی می کنیم.

 

10- مدل موی مینیمالیستی

این مدل مو را می توان یکی از مدل های ساده و پرطرفدار به حساب آورد شاید دلیلش این باشد که به سادگی می توان این گونه موها را مرتب کرد و به آن ها طرح داد. این مدل مو برای آقایانی که سرشان شلوغ است و فرصت رسیدگی به موهایشان را ندارند بسیار مفید است.

مدل مو

9-مدل موی مردانه سبک راک

اگر از علاقه مندان به سبک راک هستید حتما این مدل بسیار توجه شما را جلب می کند اما این مدل مو برای درست کردن احتیاج به زمان فراوانی دارد اگر این مدل مو مد نظرتان است باید قسمت بالای مویتان بلندتر باشد.

مدل مو

8-مدل موی خامه ای

یکی از مدل هایی که این روزها بسیار مد شده است و سلبریتی های زیادی هم از آن استفاده می کنند مدل خامه ای است.این مدل در کناره های مو محو می شود با روش فیدینگ به قسمت وسط سر جایی که بیشترین حجم و مدل در آنجاست متمرکز می شود.

مدل مو

7-مدل موی ساده ارتش

این مدل مو دارای موهای یک دست و کوتاه شده در همه قسمت های سر است که گاهی با تراشیدن اطراف سر نیز همراه است . این مدل مو بسیار ساده بود و نیاز به هیچ نگهداری یا طرحی دهی خاصی نیست و همینطور نیازی به هیچ گونه ژل یا حالت دهنده دیگری هم ندارند.

آقایانی که موهای فر دارند با انتخاب این مدل مو دیگر نگران موج دار بودن موهای خود نباشند. این مدل مو به مردان حالتی مردانه می دهد و برای ارتشی ها و ورزشکاران بسیار مناسب است.

مدل مو

6-مدل موی فرق بغل

برای این نوع مدل مو فیدینگ مو در کناره های سر با توجه به خط فرق انجام می گیرد. از محاسن این مدل مو اینکه به سادگی می توانید با کمی واکس مو وشانه موهایتان را حالت دهید.

مدل مو

5-مدل موی ژولیده

مدل موی ژولیده یکی از مدل هایی است که همیشه مد نظر کسانی بوده که با مد جلو می روند. در این مدل موهای بالای سر نسبتا بلند هستند و کناره ها به مراتب کوتاه تر و با کمک کمی واکس مو یا ژل می توان به راحتی به شکل ژولیده در آورد. این مدل هرگز تکراری نمی شود چرا که هربار می توانید نوع ژولیده بودن موها را تغییر دهید و به آن ها شکل تازه ای بدهید. انتخاب این نوع مدل مو به جذابیت و هنری تر شدن چهره شما کمک فراوانی می کند.

مدل مو

4-مدل موی هاکی

آن دسته از آقایانی که دارای موهای فر و موج دار هستند از این مدل مو استقبال می کنند. اولین بار این مدل مو توسط بازیکنان ورزش هاکی که کلاهخود خاص خودشان را بر سر می گذاشتند این مدل مو را ابداع کردند و چندی نگذشت که به سرعت این مدل مو محبوب عده زیادی از آقایان شد.

این مدل مو به موهای نسبتا بلندی نیاز دارد و به طور مرتب باید حالت دهی شوند اما بعد از آن به نگهداری خاصی احتیاج ندارند،پس اگر از آن دسته کسانی هستید که وقت و یا حوصله رسیدگی به موهایتان را ندارید دور این مدل مو را خط بکشید و به سراغ مدل موهای ساده تر بروید.

مدل مو

3-موهای بلند با ریش

در این مدل ریش ها نقش مهمی ایفا  می کنند و باید با موها هماهنگ شوند. ریش ها بلند و موها به وسیله قیچی لیر حالت داده شوند و قسمت پشت سر معمولا کوتاه تر است ولی حالت خاص و زیبایی دارد .

مدل مو

2-مدل موی آندر کات

این مدل مو یکی از بهترین هاست که طرفداران فراوانی دارد. افرادی که دارای موی بلند حجیم و شلوغ هستند از این مدل مو استقبال می کنند.

مو را به سمت چپ یا راست هدایت می کنند و دور موها را با ماشین اصلاح سایه کاری می کنند.

مدل مو

1-مدل موی لیر

مدل موی لیر خرد شده از معروفترین و زیباترین مدل موهای حال حاضر جهان است  که شکل و طراحی بی نظیری به موها می دهد.از محاسن این مدل مو اینکه هم می توانید با شانه و هم با دست این مدل مو را حالت دهید و طراحی خاصی به آن بدهید. با مقداری ژل حالتی به هم ریخته و شلوغ به این مدل موها بدهید تا جذابیتتان دو چندان شود.

مدل مو

بیشتر بخوانید :
70 مدل موی عروس
کلیک کن ببین

جدیدترین مدل موهای برتر زنانه

1-مدل موهای آبشاری

خیلی از زنان برای اینکه بلندی و زیبایی مویشان را نشان دهند از مدل آبشاری استفاده می کنند.

برای این مدل مو باید موها را لایه لایه کرد این لایه ها را باید با طرح های خاصی به شکل موج درآورد.

مدل مو

2-پیکسی

اگر به موهای کوتاه علاقه مندید حتما به مدل پیکسی هم علاقه مند می شوید، پیکسی یکی از زیباترین مدل موهای کوتاه زنانه است که این روزها بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

مدل مویی اسپرت و بسیار زیبا که سبک فرانسوی طرح داده می شوند. برای این مدل موها معمولا رنگ موها را روشن یا چند رنگ می کنند.

مدل مو

3-باب

مدل موی باب یکی از مشهورترین مدل موهای حال حاضر جهان است و برای کسانی که به موهای بلند علاقه مندند می تواند بسیار جالب باشد. این مدل یک مدل کلاسیک است و احتیاج زیادی به مرتب کردن ندارد.

از محاسن این مدل موها اینکه به هر شکل و طرح دلخواهی می توان آن ها را آرایش کرد.

مدل مو

مدل مو

4-هندسه ای

مدل هندسه ای برای کسانی است که از مدل های ژولیده و به هم ریخته خوششان نمی آید. مدل موی هندسه ای به رسیدگی و مراقبت بسیاری نیاز دارد و باید با ظرافت و حساسیت بالایی طرح داده شوند در غیر این صورت زیبا به نظر نمی آیند.

مدل مو

 

بیشتر بخوانید :

مدل موی آلمانی پرطرفدار آقایان جوان
کلیک کن ببین

مقابله با موهای بی حالت

در این بین افرادی هم هستند که موی آن ها هیچ حالتی را قبول نمی کند و یا اینکه برخی موها وقتی از حالت خود خارج شدند دوباره حالت دادن به آن ها کار بسیار سختی می شود.

در این مطلب راه کارهایی به شما آموزش می دهیم که به وسیله آن ها می توانید موهای خود را به بهترین نحو ممکن حالت دهید. با ما همراه باشید.

 

با موهای فر و بی حالت چه کنیم؟

اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که از فر بودن موها و حالت نگرفتن آن ها خسته شده اید بهتر است به این چند نکته توجه کنید.

از حمام بیرون می آیید و با فرم بد موهایتان مواجه می شوید سریعا دست به کار می شوید تا به آن ها حالت خاص خودشان را بدهید اما هرچه می کنید موهایتان حالت نمی گیرند در اینجا ما به شما خواهیم گفت که چگونه بعد از استحمام موهایتان را حالت دهید.

ابتدا آب موهایتان را با حوله و با روشی ملایم می گیرید،سپس موهایتان را تقسیم بندی کنید و اندکی سرم یا کرم با نوک انگشتان تان به ساقه تا پایین موهایتان بمالید.

وقتی هنوز کمی از نم موهایتان مانده است باید دست به کار شده و آن ها را سشوار بکشید.

 

مدل موی دخترانه برای عروسی
کلیک کن ببین

حالت دادن به موهای نرم و حالت پذیر

افراد بسیار زیادی هستند که آرزو دارند موهای نرم و حالت دار داشته باشند اما قطعا این را نمی دانند که موهای نرم در فصول گرم سال رو به فر شدن حرکت می کنند و گاهی آنچنان وز می شوند که به سختی می توان به آن ها حالت داد. اما خوشبختانه همیشه راه حل هایی وجود دارد که با هم آن ها را مرور می کنیم.

بعد از استحمام طبق روش قبل نم موهایتان را با کمک حوله و با روشی ملایم می گیرید. دقت کنید که حوله را زیاد به موهایتان نمالید چرا که باعث وز شدن موها می شود.

یک ژل سبک انتخاب کرده و به موهای نم دارتان آغشته کنید، بعد از آن به مرحله تقسیم بندی می رسیم که طبق معمول موها را تقسیم بندی می کنیم سپس با سشوار موهایتان را خشک کنید (دقت کنید سشوار روی درجه ملایم باشد) حالا می توانید حالت مورد علاقه خود را انتخاب کنید و به کمک مواد نگه دارنده این حالت را تثبیت کنید.

 

ترفند هایی برای زیباتر شدن موها

اگر زیباتر دیده شدن و براق شدن موهایتان برایتان مهم است بهتر است چند نکته را رعایت کنید تا خودتان از تاثیر شگفت انگیز آن ها روی موهایتان شگفت زده شوید.

 

انتخاب شامپوی مناسب

وظیفه شامپو پاک کردن و تمیز کردن موها از هر نوع آلودگی نظیر گرد و خاک و چربی و … است. حالا تصور کنید شامپویی که انتخاب می کنیم قدرت پاک کردن این نوع آلودگی ها را نداشته باشد،یعنی اینکه شامپو به مهم ترین وظیفه خود عمل نکرده است پس نتیجه اینکه با توجه به جنس موهایتان شامپو انتخاب کنید و سعی کنید از برندهای معتبر شامپوهای خود را تهیه کنید.

 

سشوار کشیدن صحیح

سشوار با اینکه نقش مهمی در حالت دادن به موها بر عهده دارد اما اگر به درستی استفاده نشود می تواند به مو زیان های جدی وارد کند. هرگز سشوار را با درجه حرارت داغ روی موهای خیس و نم دار خود نگیرید این کار باعث شکسته شدن موها می شود. اگر به هردلیلی نیاز به خشک کردن سریع موهایتان داشتید یادتان باشد درجه سشوار را روی حالت متعادل قرار دهید و از فاصله ای نسبتا دور و به صورت چرخشی اقدام به سشوار کشیدن موهایتان بکنید.

و نکته آخر اینکه هنگامی که موهایتان خیس است اقدام به شانه کردن آن ها نکنید چرا که این کار باعث وز شدن موها پس از خشک شدن می شود.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.