لباس مجلسی و بررسی انتخاب مدل

لباس مجلسی بلند

یکی از پر استفاده ترین لباس های خانم ها لباس مجلسی می باشد . هر خانمی ماه ها و یا روز ها قبل از حضور در یک مراسم به فکر انتخاب مدل لباس مجلسی 2019 خود می باشد.  برای انتخاب لباس مجلسی باید اصولی را رعایت نمایید که باعث شود در محلی که حضور پیدا می کنید یکی از بهترین ها باشید. نوع لباس مجلسی که می پوشید نشان دهنده شخصیت واقعی شما در مجلس مربوطه می باشد.

ممکن است شما در مجلسی قرار است حضور پیدا کنید که باید لباس مجلسی بلند بپوشید و یا اینکه برعکس باید لباس مجلسی کوتاه تن خود کنید.

با توجه به مجلسی که دعوت شده اید احتمال دارد شما نیاز به لباس مجلسی آستین بلند و یا لباس مجلسی آستین کوتاه داشته باشید.

به هر حال در این مقاله قصد داریم یک راهنمای جامع انتخاب مدل لباس مجلسی را ارائه دهیم. اگر به نکات موجود در این مقاله توجه کنید مطمئن باشید شما با یک انتخاب درست یکی از خاص ترین افرادی خواهید بود که در مجالس حضور خواهند داشت.

 

بررسی جدید ترین مدل لباس مجلسی

در این بخش از مقاله قصد داریم جدیدترین مدل لباس مجلسی که می توان در مجالس پوشید را معرفی نماییم. این تقسیم بندی با توجه به نوع مجالس انتخاب شده است.

 

لباس مجلسی بلند

معمولا برای لباس های مجلسی بلند آستین دار انتخاب می شوند. حریر ، گیپور و دانتل پارچه هایی هستند که معمولا برای لباس های مجلسی بلند انتخاب می شوند. البته ترکیبی از تور ، گیپور و حریر باعث هر چه بهتر شدن استایل یک لباس مجلسی بلند خواهد شد.

اگر به دنبال یک لباس مجلسی شیک هستید ، مدل لباس مجلسی بلند آستین دار می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.

با توجه به سن و استایل خود می توانید مدل لباس مجلسی بلند گیپور ، لباس مجلسی با دامن کلوش و کار شده و یا لباس مجلسی مدل ماهی را انتخاب نمایید .

 لباس مجلسی بلند کار شده

برای خرید این لباس کلیک کنید خرید لباس مجلسی بلند

مدل لباس مجلسی ایرانی
کلیک کن ببین

لباس مجلسی کوتاه

مدل لباس مجلسی کوتاه از پر طرفدارترین مدل لباس مجلسی در بین خانم های جوان می باشد . اگر این مدل لباس را به شکل صحیحی انتخاب نمایید ظاهر شما در مجالس و مهمانی ها به شکل خارق العاده ای جذاب خواهد شد. برای رسیدن به این هدف باید در انتخاب مدل و رنگ لباش مجلسی کوتاه خود دقت نمایید.

مدل های کار شده و ساده زیادی وجود دارد که لباس مجلسی کوتاه می تواند از این طرح ها باشد. شما باید موردی را انتخاب کنید که با فرم اندام و سایر ویژگی های ظاهری تان خوانایی داشته باشد.

دختران جوان می توانند با یک انتخاب درست یک لباس مجلسی کوتاه بپوشند که باعث شود آنها شدیدا جذاب جلوه دهند.

همیشه سعی کنید مدل لباس کوتاه که انتخاب می کنید یک حالت تضاد با سایر اکسسوری هایتان باشد. اگر اکسسوری کار شده دارید باید مدل لباس مجلسی کوتاه شما ساده باشد و اگر اکسسوری ساده ای دارید باید مدل لباس مجلسی کوتاهی که انتخاب می کنید کار شده باشد.

مثل هر لباس دیگری باید رنگ لباس مجلسی کوتاه خود را با توجه به رنگ پوست و فرم اندامتان انتخاب کنید. اگر اندامی لاغر دارید بهتر است لباس مجلسی کوتاه انتخابی شما رنگی باشد و اگر اندامی چاقی دارید ناچارا رنگ تیره را برای لباس مجلسی کوتاه خود انتخاب نمایید.

لباس مجلسی کوتاه هم برای مهمانی های کوچک و هم مهمانی های بزرگ قابل استفاده می باشد و محدودیتی در این خصوص ندارد.

مانتو مجلسی کوتاه

 

لباس مجلسی دخترانه

دختر خانم ها می توانند از مدل لباس مجلسی بلند دخترانه استفاده کنند. با این انتخاب شما خاص و شیک خواهید شد.  لباس مجلسی دخترانه بلند دارای انواع آستین دار و بدون آستین می باشد که بسته به نوع سلیقه خود می توانید انتخاب نمایید.

دختر خانم هایی که تمایل دارند ظاهری آراسته و رسمی تر داشته باشند بهتر است یک لباس مجلسی بلند آستین دار انتخاب نمایند . این انتخاب به شما ابهت بیشتری خواهد داد.

دختر خانم های جوان می توانند لباس مجلسی بلند ولی ساده با رنگ هایی شاد مثل صورتی ، طوسی روشن ، کرم ، آبی فیروزه ای ملایم ، پنکیکی یا نباتی انتخاب نمایند.

لباس مجلسی دخترانه 

لباس مجلسی پوشیده و با حجاب

یکی از پر طرفدارترین مدل های لباس مجلسی در کشور ما می توان گفت لباس مجلسی پوشیده و با حجاب می باشد. خانم هایی که به دنبال ظاهری پوشیده هستند از این مدل لباس مجلسی استفاده می کنند.

پوشیده بودن این لباس ها به این معنا نیست که مد روز نمی باشند و یا زیبایی خاصی ندارد. بر عکس می توان گفت این مدل در کشورهای آسیای شرقی استفاده زیادی می شود و در کشور ما نیز استفاده زیادی می شود.

اغلب لباس مجلسی پوشیده آستین دار و بلند می باشد و از پارچه های گیپور ، لمه و یا ساتن برای دوخت آن استفاده می شود.

 

لباس مجلسی پوشیده

لباس مجلسی مناسب افراد لاغر

اگر دارای اندامی لاغر هستید و به فکر انتخاب یک لباس مجلسی مناسب افراد لاغر هستید باید به این نکته توجه کنید که صرفا لاغری شما با این معنا نمی باشد که هر لباس مجلسی که بپوشید به تن شما زیبا خواهد بود بلکه باید به یکسری نکات مهم و ریز توجه نمایید.

افرادی که لاغر هستند به هیچ وجه نباید لباس های خیلی تنگ و یا گشاد بپوشند. لاغر اندا م ها باید لباس مجلسی که راسته باشد را انتخاب نمایند تا یک استایل منحصر بفرد داشته باشند.

سعی کنید لباس مجلسی آستین دارانتخاب نمایید یا ظاهر شما بهتر جلوه داده شود. همچنین پیشنهاد می شود لباس مجلسی با یقه تزئینی انتخاب نمایید .

خانم های لاغر باید سعی کنید با استفاده از مدل یقه لباس مجلسی و یا جواهرات و اکسسورهای دیگر سینه خود را بپوشانند و آن را حجیم تر نشان دهند.

خانم های لاغر باید یک رنگ شاد برای مدل لباس مجلسی خود انتخب نمایند تا باعث شود فرم بدن شما حجیم تر نشان داده شود.

لباس مجلسی لاغر اندام

لباس مجلسی برای افراد چاق

اگر شما جزو افراد چاق هستید حتما برای انتخاب لباس مجلسی دچار مشکل هستید. در این بخش از مقاله می خواهیم یک راهنمای دقیق برای انتخاب لباس مجلسی برای افراد چاق ارائه دهیم.

اگر چاقی شما ار ناحیه شکم و دور کمرمی باشد و دارای بالاتنه گرد می باشد  و پاهای چاقی ندارید بهتر است از لباس مجلسی استفاده کنید که دارای یقه اسکوپ یا یقه هفت باشد. این نوع لباس هیکل شما را کشیده تر نشان می دهد.

لباس شما باید دارای طرح و برش یک دستی باشد و نباید در ناحیه کمر و شکم حال پف کردن داشته باشد.

اگر باسن و ران های شما چاق می باشد یا به عبارتی دارای پایین تنه چاقی هستید و اصلاحا هیکل گلابی شکلی دارید باید لباس مجلسی بپوشید که عرض شانه شما را بیشتر کند تا یک تناسب در اندام شما ایجاد شود.

اگر تمام بدن شما چاق است و به عبارتی اندامی مستطیل شکلی دارید بادید لباس مجلسی بپوشید که کمر شما را باریک تر نشان دهد . همچنین لباس مجلسی که دارای یقه هفت یا یقه اسکوپ هست نیز باعث می شود بالا تنه شما کشیده تر جلوه دهد.

اگر از ناحیه سینه چاق هستید باید لباس مجلسی بپوشید که گردن شما را بلند نشان دهد مثلا لباس مجلسی یقه هفت مناسب است.

مجلسی سایز بزرگ

لباس مجلسی برای افراد کوتاه قد

خانم هایی که دارای قد کوتاه هستند بهتر است لباس مجلسی انتخاب کنند که یقه هفت باشد که این مدل لباس مجلسی باعث می شود که بلندتر جلوه داده شوند.

گزینه دیگری که برای بلندتر جلوه دادن خانم ها وجود دارد این است که دامن هایی انتخاب نمایید که قد آن ها تا بالای زانو می باشد. دامن های بلند باعث می شود قد شما کوتاه تر نشان داده شود.

لباس مجلسی که دارای طرح و خطوط عمودی می باشد باعث می شود قد را بزرگ تر نشان دهد. پس به دنبال چنین طرح هایی باشید.

در کنار لباس مجلسی انتخابی خود برای بلندتر نشان دادن خود باید کفش های مجلسی پاشنه بلندی نیز انتخاب کنید.

لباس مجلسی قد کوتاه 

لباس مجلسی برای افراد بلند قد

خانم هایی که دارای قد بلند هستند بهتر است لباس مجلسه یقه هفت نپوشند  و بر عکس به دنبال لباس مجلسی با یقه های چین دار و پاپیونی و گلدار باشید.

لباس مجلسی خیلی تنگ و یا گشاد استفاده نکنید و مدل لباس مجلسی شما باید دقیقا هم سایز خودتان باشد.

همچنین سعی کنید لباس مجلسی آستین بلند و یا آستین سه ربع استفاده کنید.

لباس مجلسی که طرح و یا خطوط افقی داشته باشند انتخاب مناسبی برای افراد قد بلند می باشد.

سعی کنید از اکسسوری بلند تری استفاده نمایید تا شما هر چه بیشتر جذاب شوید.

از پوشیدن لباس مجلسی بیش از حد کوتاه بپرهیزید.

لباس مجلسی شیک

 نتیجه گیری و سخن پایانی

در این مقاله یک راهنمای کامل در خصوص انتخاب مدل لباس مجلسی ارائه دادیم. شما با هر استایلی که دارید با یک انتخاب هوشمندانه می توانید یک لباس مجلسی مناسب را انتخاب نمایید و در مجالس و مهمانی ها بدرخشید. حتی شما باید مدل بستن روسری خود را اگر قرار است روسری بپوشید را با لباس مجلسی خود ست کنید.

20 مدل لباس مجلسی کوتاه ساده و شیک برای سال 2020
کلیک کن ببین

مجلسی سایز بزرگ

80 / 100
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.