لباس عروس ایرانی

لباس عروس ایرانی

لباس عروس ایرانی در دهه‌های مختلف تغییرات زیادی کرده است که به صورت ساده و پر زرق و برق وجود دارند. تنوع در لباس عروس ایرانی در عین سادگی، زیبایی، ظرافت و نشانه های خاص و مجللی را در خود دارند. وجه اشتراک همه‌ی لباس های عروس، استفاده از رنگ سفید است.

انتخاب رنگ و مدل لباس عروس با توجه به فرهنگ و رسوم قومیتی متفاوت است. در ایران با توجه به تنوع قومیتی، انواع مدل لباس عروس ایرانی وجود دارد و وجه اشتراک اغلب این قومیت ها انتخاب رنگ سفید برای لباس عروس است. رسم پوشیدن لباس عروس ایرانی سفید به دوره ملکه ویکتوریا در انگلستان بر می‌گردد. در فرهنگ ایرانی لباس عروس و داماد به رنگ سفید بوده و بر گردن داماد شال سفید انداخته می شد. ولی امروزه بیشتر دامادها از لباس های تیره‌تر می پوشند. با ما همراه باشید تا به معرفی انواع لباس عروس های ایرانی بپردازیم.

مدل لباس عروس ایتالیایی
کلیک کن ببین

 

تاریخچه لباس عروس ایرانی

پوشیدن لباس عروس ایرانی در تمامی دوران ها وجود داشته است. در قدیم دختران بهترین و گران ترین لباس خود را به عنوان لباس عروسی می پوشیدند و طرح و رنگ لباس اهمیت چندانی نداشت. در اکثر قومیت ها لباس هایی پر زرق و برق و اغلب با رنگ روشن برای عروس انتخاب می کردند. ولی امروزه در کشورمان پوشیدن لباس عروس سفید تقریباً در بین تمامی اقوام رسم شده است که طرح و جنس لباس نسبت به گذشته تغییرات زیادی کرده و در ایران مزون های زیادی جهت طراحی و دوخت لباس مناسب با سلیقه افراد وجود دارد.

 

ویژگی های لباس عروس ایرانی

یک از زیباترین و مهم‌ترین لباس هایی که هر خانمی آرزوی پوشیدن آن را دارد لباس عروس است. از سخت‌ترین کارهایی که قبل از عروسی باید انجام شود کرایه یا خرید لباس عروسی است.

طرح و مدل لباس بر روی زیبایی و جذابیت بانوان تأثیرگذار است. مدل لباس عروس ایرانی برای تمامی سلیقه ها از ساده گرفته تا کارشده وجود دارد. لباس عروس خود را با توجه به فرم اندام و سایر ویژگی های ظاهری انتخاب کنید لباس باید دقیقاً مناسب سایز شما باشد. پوشیدن لباس های گشاد یا تنگ باعث بد فرم نشان دادن اندام می شود. مدل لباس عروس بر روی جذابیت شنیون و میکاپ تأثیرگذار است. لباسی را انتخاب کنید که در طول مراسم مستأصل نباشید و همچنین مناسب فصلی باشد که مراسم برگزار می شود… از دیگر معیارهای انتخاب لباس عروس ایرانی، قد افراد، بزرگی و کوچگی پایین تنه، گودی کمر و کشیدگی اندام می باشد.

مدل لباس عقد ایرانی
کلیک کن ببین

لباس عروس ایرانی در انواع پارچه های گیپور، دانتل، حریر و ساتن دوخته می شوند و بر روی آن‌ها انواع تزئینات کار می شود که زیبایی لباس را دو چندان می کند.

 

انواع مدل های لباس عروس ایرانی

تنوع در پارچه و مدل لباس عروس ایرانی انتخاب را برای عروس های زیبا آسان کرده است. بسیاری از عروس های ایرانی به دنبال مدل های خاص و کلاسیک هستند که به راحتی می توانند لباس مدل پرنسسی دنباله دار را بپوشندکه در انواع آستین دار و بدون آستین و حتی بدون دنباله وجود دارد. افراد در شهر های مختلف ترجیح می دهند برای جشن عروسی خود از لباس سنتی استفاده کنند. یکی از مدل های زیبایی که درخشش خاصی دارد لباس عروس دوخته شده از جنس ساتن است که برای مدل های پفی و ساده بسیار زیبا است. بیشتر لباس ها در انواع آستین دار و پوشیده و بدون آستین در طرح های بلند و کوتاه با توجه به سلیقه افراد وجود دارد؛ که در بین ایرانیان بیشتر از لباس های بلند استفاده می کنند؛ و لباس کوتاه به دلیل حساسیت پوشش در بین ایرانیان کمتر انتخاب می شود.

لباس سفید عروسی
کلیک کن ببین

 

مدسازی پیشنهاد می کند مقالات زیر را مطالعه کنید :

مدل لباس عقد ایرانی

۱۷ مدل لباس عروس جذاب

لباس عروس ۲۰۱۹

 

 

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.