مدل لباس عقد ایرانی

مدل لباس عقد ایرانی

مدل لباس عقد ایرانی بسیار زیاد است و معمولاً برای جشن عقد از لباس هایی با رنگ ها روشن استفاده می کنند. مدل لباس عقد ایرانی در هر فرهنگ و قومی متفاوت است و اغلب زوجین لباس سنتی مختص شهر خود را برای عقد انتخاب می کنند.

در بین ایرانیان، پس از مراسم خواستگاری و نامزدی، جشن عقد برگزار می شود؛ که برگزاری این جشن با توجه به فرهنگ هر منطقه، ویژگی های خاص خود را دارد. معمولا مدل لباس عقد ایرانی با توجه به نوع مراسم متفاوت است. بعضی از افراد مراسمی مفصل و شلوغ را برگزار می کنند و بعضی با یک جشن خانوادگی و یا بسیاری از افراد بدون جشن و با یک عقد محضری کار را تمام می کنند که برای هر مدل مراسمی، لباس مخصوص و متناسب با آن را باید پوشید. باید بدانید که مدل لباس عقد با مدل لباس عروسی متفاوت است و باید در انتخاب آن دقت نمایید. در ادامه بیشتر با مدل لباس عقد ایرانی ویژگی های آن آشنا می شویم.

انواع مدل لباس عقد ایرانی

درباره انواع مدل لباس عقد ایرانی چه می دانید؟

بعضی از افراد که مراسم عقد و عروسی را باهم می گیرند ترجیح می دهند لباس عروس بپوشند. در انتخاب مدل لباس نامزدی ایرانی با توجه به سلیقه ی افراد نمونه های بسیاری طراحی می شود. برای افرادی که می خواهند یک لباس راحت در روز عقد داشته باشند می توانند یک پیراهن ساده با کت کوتاه بپوشند. بسیاری از افرادی لباس های مجلسی کوتاه را برای مدل لباس عقد ایرانی خود انتخاب می کنند. برای خانم های حساسی که می خواهند شیک و ساده باشند انتخاب لباس حریر و ساتن بهترین گزینه می باشد.

برای افرادی که دوست دارند لباسی بلند بپوشند تا قدشان کشیده تر به نظر برسد، لباس گیپور انتخاب زیبایی است. از دیگر مدل لباس عقد ایرانی می توان به انواع پارچه های طرح دار گیپور با کت گیپور کوتاه و یا لباس های بلند و توری، لباس های پرنسسی کوتاه اشاره کرد. در این میان بیشتر افراد ترجیح می دهند در روز عقد از لباس های پوشیده و بلند که آن ها را باوقار تر جلوه دهد انتخاب می کنند.

اما در صورتی که عقد در محضر برگزار شود و جشن خاصی نداشته باشد بیشتر از مانتو عقد محضری استفاده می شود که بیشتر از رنگ های روشن که نشان دهنده شادی و اشتیاق افراد است و با استایلی خانمانه تر و کمی مجلسی است استفاده می شود.

مدل لباس عقد ایرانی در بین اقوام مختلف

به جرات می توان گفت در کشور ایران تنوع مدل لباس عقد ایرانی بسیار زیاد است. با توجه به تنوع جغرافیایی و وجود فرهنگ های مختلف، معمولا در مراسمات عقد و عروسی خود از لباس های سنتی مختص فرهنگ خود استفاده می کنند. به طور مثال:

در بین ترکمن ها از رنگ قرمز در لباس مردان و زنان در مراسم عقد استفاده می شود که مدل لباس آقایان کت و شلوار رسمی یا قبای راه راه قرمز، شال کمر و کلاه پشمی سفید و برای بانوان پیراهن قرمز رنگ بلند و شال و روسری دستباف گل‌دار است.

در بین اقوام کرد برای جشن عقد بانوان لباس هایی با آستین های بلند کلوش و دامن بلند در انواع رنگ های شاد و جنس های مختلف حریر، دانتل و مردان از لباس محلی کردی استفاده می کنند.

در بین اقوام لر زنان لباس بلند با دامن پفی و کلاه تزیین شده با پولک و منجوق و لباس مردان کت و شلوار در مراسم عقد حاضر می شوند. در بین تمامی اقوام ایرانی لباس عقد را از رنگ های روشن مانند صورتی، آبی روشن و نباتی انتخاب می کنند و بیشتر از لباس های بلند با کمی پف و یا چین و از جنس های حریر، تور و گیپور استفاده می کنند.

 

لباس عروس اروپایی بپوشید!!!
کلیک کن ببین

مدسازی پیشنهاد می کند مقالات زیر را نیز مطالعه کنید :

۱۷ مدل لباس عروس جذاب

لباس عروس مدرن ۲۰۱۹

لباس عروس ( سال ۲۰۱۹ )

 

 

 

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.