انواع لباس عروس

انواع لباس عروس

همه خانم ها برای انتخاب لباس عروسی خود وسواس دارند و ماه ها قبل از مراسم به دنبال تهیه لباس هستند انواع متنوعی از لباس عروس که از پارچه های مختلف و از جنس ها و مدل های ایرانی و خارجی وجود دارند که افراد می توانند مناسب ترین نوع را با توجه به فرم بدنی خود انتخاب کنند.

روز عروسی یکی از ماندگارترین روزها برای هر خانمی است؛ و آرزوی پوشیدن لباس عروس را هر دختری دارد. در شهرهای مختلف بسته به فرهنگ و آداب و رسوم انواع لباس عروس وجود دارد که در نهایت انتخاب بر اساس سلیقه صورت می گیرد. تنوع مدل های ایرانی و خارجی لباس عروس به حدی زیاد است که هیچ عروسی ناامید از خرید یا اجاره لباس نمی شود. در زیر بیشتر به معرفی انواع لباس عروس می پردازیم.

 

انواع لباس عروس

همه ی خانم های ماه ها قبل از مراسم عروسی به دنبال شیک ترین و جدیدترین انواع لباس عروس می گردند تا بتوانند در خاطره انگیزترین شب عروسیشان، زیبا و خاص باشند. انواع لباس عروس شامل لباس عروس ایرانی و خارجی می باشد که هر کدام مدل های متنوع زیادی دارند. مدل های ایرانی لباس عروس با توجه به رسم و فرهنگ در هر شهری متفاوت است و بیشتر شهرها از لباس های سنتی مربوط به شهر خود به عنوان انواع لباس عروس استفاده می کنند.

مدل لباس عقد و انواع آن
کلیک کن ببین

 

انواع مدل لباس عروس

با توجه به متفاوت بودن فرم بدنی افراد همه از پوشیدن یک مدل لباس پیروی نمی کنند. تنوع در رنگ و مدل انواع لباس عروس به حدی زیاد است که هیچ عروسی از انتخاب ناکام نمی ماند. در زیر به نمونه هایی از مدل های لباس عروس می پردازیم.

انواع مدل لباس عروس با دامن پف دار: این مدل لباس عروس زیبا با بالاتنه ای تنگ و دامنی کامل و پف دار تقریباً برای هر نوع فرم بدنی مناسب است ولی برای افرادی که ریز نقش هستند زیاد جلوه خوبی ندارد چون در لباس گم می شوند. این مدل بیشتر برای افراد با فرم بدنی گلابی شکل مناسب است.

انواع لباس عروس

 

لباس عروس دامن کلوش: این مدل نسبت به مدل پفی در قسمت دامن پف آن‌چنانی ندارد و قسمت بالاتنه تنگ می باشد و به دلیل سادگی و زیبایی خاص برای تمامی اندام ها مناسب است.

مدل لباس عروس پرنسسی جدید
کلیک کن ببین

انواع لباس عروس

 

مدل برش روی باسن: این مدل لباس بیشتر مناسب افرادی است که شکم صاف و خط کمر دارند چون این مدل تا روی باسن چسبیده و دامن آن کلوش یا چین دار است.

مدل لباس عروس ترومپت: این مدل طرحی بین مدل برش روی باسن و مدل ماهی است. به این صورت که بالاتنه این لباس تا زیر باسن تنگ و بعد از آن دامن شکل آزاد تری دارد. این مدل لباس بیشتر برای افرادی که شکم صاف، خط کمر و اندامی شبیه ساعت شنی دارند بیشتر زیبا است و برای افرادی با پهلوها و ران های چاق گزینه ی مناسبی نیست.

انواع لباس عروس

 

لباس عروس مدل ماهی: یکی از زیباترین مدل های لباس عروس، مدل ماهی است که تا روی زانو تنگ و دامنی کلوش و در بیشتر موارد دنباله دار دارد و برای افرادی با اندام ظریف و شبیه ساعت شنی مناسب است این مدل به هیچ وجه برای افراد چاق توصیه نمی شود.

زیباترین مدل لباس عروس را بشناسیم
کلیک کن ببین

انواع لباس عروس

 

لباس عروس کوتاه: این مدل لباس عروس طرفداران خاص خود را دارد و بیشتر برای عکاسی و تهیه آلبوم قبل از روز عروسی پوشیده می شود و در بین دختران جوان محبوبیت زیادی دارد. همچنین این مدل در مراسمات دوستانه و ساده تر و یا مراسمات لب دریا استفاده می شود.

انواع لباس عروس

 

 

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.