لباس سفید عروسی

لباس سفید عروسی

انتخاب رنگ سفید برای پیراهن عروس نشانه شادی است و ملکه ویکتوریا برای اولین بار لباس سفید عروسی را پوشید تا از این رنگ به عنوان نماد وفاداری به همسر نام ببرد و امروز در بیشتر کشورها از این رنگ لباس استفاده می کنند. تنوع در طرح و مدل این لباس نسبت به رنگ های دیگر بسیار زیاد است و در نهایت انتخاب بر اساس سلیقه افراد است. امروزه تقریباً تمامی مدل های لباس عروس از پارچه های با رنگ سفید دوخته می شوند چون رنگ سفید نماد آرامش و شادی است. همه با شنیدن لباس عروس ناخودآگاه یاد یک لباس سفید عروس می افتند. معیارهای زیادی برای انتخاب لباس عروس وجود دارند که از جمله: رنگ سال، رنگ فصل، رنگ پوست، ظاهر و فرم بدن می باشد ولی رنگی که در بیشتر کشورها برای رنگ عروس استفاده می کنند رنگ سفید است که در زیر بیشتر به مدل های و تاریخچه این مدل لباس می پردازیم.

کلیک کن ببین
25 عکس لباس عروس

لباس سفید عروسی

 

تاریخچه لباس سفید عروسی

در گذشته از رنگ های نظیر آبی برای لباس عروس استفاده می کردند چون این رنگ را نشانه پاک‌دامنی می دانستند. قبلاً از لباس عروس قرمز استفاده می کردند و لباس سفید مخصوص عزاداری بود؛ اما با ازدواج ملکه ویکتوریای انگلستان و پوشیدن لباس سفید عروس این رنگ اپیدمی شد و در اغلب کشورها به عنوان رنگ اصلی لباس عروس شناخته می شود. ملکه ویکتوریا با انتخاب لباس سفید سعی کرد از این رنگ به عنوان نمادی از پاکی و وفاداری نسبت به همسرش یاد کند؛ و تا امروز هم در سراسر اروپا و امریکا از این رنگ در لباس عروسی خود استفاده می کنند.

ولی امروزه هم به دلیل فرهنگی بسیاری از کشورها از رنگ های دیگر برای لباس عروسی استفاده می کنند. مثلاً در چین و کشورهای شرق آسیا از لباس عروس قرمز رنگ استفاده می کنند و یا در کشور فنلاند از رنگ مشکی استفاده می کنند ولی در کشورهای نظیر ژاپن از رنگ سفید که نشان دهنده آغاز یک زندگی جدید است استفاده می کنند. تنوع رنگ در لباس عروس در کشور ایران نیز با توجه به قومیت های مختلف متفاوت است.

کلیک کن ببین
مدل لباس عقد و انواع آن

لباس سفید عروسی

 

انواع لباس سفید عروسی

امروز با ورود به هر مزونی انواع لباس سفید عروسی خودنمایی می کند و بیشتر خانم ها اگر در روز عروسی پیراهن سفید بر تن نکنند انگار مراسم ناقص بوده است. تنوع در مدل های لباس سفید نسبت به مدل های رنگی زیاد است و در انواع لباس های اروپایی، ایتالیایی و ایرانی موجود می باشد. لباس سفید عروسی اگر مناسب سایز و فرم بدنی انتخاب شود جلوه زیبایی دارد. مدل های لباس عروس سفید شامل: انواع پیراهن های بلند دنباله دار و ساده، مدل های پرنسسی، مدل پفی، دکلته، مدل ماهی و پری دریایی در انواع پارچه های گیپور و دانتل، ساتن و حریر دوخته می شوند؛ که هر ساله به طرح و مدل آن ها افزوده می شود.

لباس سفید عروسی

 

نکات کلیدی تهیه لباس سفید عروسی

یکی از مهم‌ترین نکات در تهیه لباس سفید عروسی مناسب، صرف زمان کافی برای تهیه لباس است. در این زمان بهتر است با یک طراح خبره مشورت کنید تا با توجه به ظاهرتان بهترین لباس را برای شما انتخاب کنند. قبل خرید هر لباسی حتماً آن لباس را پرو کنید و دقیقاً مناسب سایز خود لباس عروس را تهیه کنید چون لباس های خیلی تنگ و یا خیلی گشاد ظاهر شما را بد نشان می دهند. در کل پوشیدن پیراهن عروس سفید بلند برای همه ی عروس ها زیبا می باشد که مقدار پف و دنباله آن نسبت به ظاهر افراد متفاوت انتخاب می شود.

کلیک کن ببین
لباس عروس اروپایی بپوشید!!!

لباس سفید عروسی

 

 

دیدگاه شما

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.